Закон и мы

Як здійснюється контроль за дотриманням трудового законодавства 2013

Як здійснюється контроль за дотриманням трудового законодавства

Державні інспектори праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Харківській області здійснюють постійний контроль за дотриманням трудового законодавства, у тому числі щодо своєчасної виплати заробітної плати на су-б’єктах господарювання всіх форм власності.

З початку 2013 року державними інспекторами праці проведено                                                 910 перевірок додержання законодавства про працю на 774 підприємствах, установах та організаціях.

За результатами перевірок складено та передано до суду 489 протоколів про адміністративні правопорушення.

За невиконання законних вимог посадових осіб Держпраці України щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю державними інспекторами праці винесено 121 постанову.

Загалом до адміністративної відповідальності притягнуто 610 керівників підприємств-порушників законодавства про працю.

Крім того, державними інспекторами праці внесено 618 подань власникам про притягнення до дисциплінарної відповідальності, 103 матеріали перевірок передано до правоохоронних органів для вжиття заходів прокурорського впливу.

З початку 2013 року державними інспекторами праці проведено 158 перевірок на 108 підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати.

За результатами перевірок підприємств-боржників державними інспекторами праці складено та передано до суду 78 протоколів про адміністративні правопорушення, винесено 36 постанов за невиконання законних вимог посадових осіб Держпраці України.

Загалом до адміністративної відповідальності притягнуто 114 посадових осіб підприємств-боржників. Загальна сума накладених судами та державними інспекторами праці штрафних санкцій становить 59,7 тис. гривень.

У ході перевірок підприємств-боржників із виплати заробітної плати внесено 96 подань власникам про притягнення винних посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, а також 88 матеріалів перевірок передано до правоохоронних органів для вирішення питання про притягнення порушників трудового законодавства до кримінальної відповідальності.

На вимоги державних інспекторів праці підприємства-боржники погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 56,6 млн. грн., тобто підприємства повністю чи частково розрахувалися близько з 18 тис. працівниками.

Територіальна державна інспекція з питань праці у Харківській області.