Ваше здоровье

Водоймища – зона підвищеного ризику 2013

Водоймища – зона підвищеного ризику

За оперативними даними, станом на 01.07.2013 року на внутрішніх водоймах, річках і прибережних зонах Чорного та Азовського морів загинуло 633 особи, з них 72 дитини. При цьому 72% загиблих (459 осіб, з них 60 дітей) зареєстровано з першого травня (фактично з початку купального сезону). На водних об’єктах Харківської області на сьогодні вже загинуло 69 осіб та травмовано 13. Відповідно до  проведеного аналізу встановлено, що в основному трагедії відбуваються  в зв’язку з недотриманням людьми найпростіших правил безпеки на воді. Це також пов’язано з тим, що цього року купальний сезон почався набагато раніше, ніж будь-коли, а згідно з прогнозом погоди та практики попередніх років, середньодобова температура до кінця серпня буде триматися в межах  +30 - +35 Со. Виходячи з цього, можна зробити висновки, що статистика загибелі та травматизму на воді буде неухильно зростати.

Борівський РС ГУ ДСНС України у Харківській області вкотре попереджає, хвилинне задоволення від перебування в прохолодній воді може призвести до великої біди, якщо нехтувати елементарними правилами поведінки на воді. Нагадуємо основні витяги з правил, яких необхідно постійно дотримуватися  дітям  і дорослим: не купайтеся в незнайомому для вас місці; уникайте місць з великою течією та місць з різким перепадом глибин; в незнайомих місцях не пірнайте з берега, дерев, мостів, тощо; перед тим, як пірнути, необхідно перевірити стан дна; не допускайте перебування на водоймах та купання дітей без нагляду дорослих; до води необхідно входити повільно, щоб тіло звикло до температури води, бо можливе різке переохолодження організму, що нерідк буває причиною судоми, спазмів та серцевого нападу; ніколи не запливайте на великі відстані поодинці, особливо, якщо ви не впевнені в своїх силах.

Викликає занепокоєння  поведінка власників гідроциклів, моторних човнів, інших плавзасобів, які, порушуючи правила безпеки, запливають у зони, відведені для купання,  хизуючись переді іншими, вони створюють загрозу для життя і здоров’я інших відпочиваючих. Тому, по можливості, тримайтеся якомога далі від плавзасобів та уникайте попадання в зону траєкторії їхнього руху.

Запам’ятайте, що основними причинами загибелі на воді є самовпевненість, особливо, якщо людина напідпитку, та страх, який виникає при позаштатних ситуаціях.

Будьте обережні під час відпочинку на воді та бережіть своє життя та життя своїх близьких, суворо дотримуючись правил поведінки на воді!

    Євген Тамлянкін.

Провідний інспектор Борівського РС ГУ ДСНС України у Харківській області.