Безопасность

Пожежонебезпечний період у лісі

Пожежонебезпечний період у лісі

Значне підвищення пожежної небезпеки зумовлене стійким зростанням відвідування населенням лісових масивів.

Причиною виникнення основної кількості лісових пожеж (до 83%) зазвичай є необережне поводження населення з вогнем у лісі та самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків поруч з лісовими масивами на сільгоспугіддях, поблизу доріг, населених пунктів.

За статистикою, за останні роки в Україні виникає майже 5000 випадків лісових пожеж на площі близько 2,5 тисячі гектарів. В зв’язку з настанням сухої та спекотної погоди зростає пожежна небезпека в лісах. Пожежонебезпечний період розпочинається з моменту сходу снігу весною і триває до початку  стійких опадів восени.

На пожежонебезпечний період забороняється доступ населення і заїзд автотранспорту в хвойні ліси. Забороняється спалювати сміття, стерню та суху траву в смугах відведення залізниці та інших місцях, що прилягають до лісових масивів.

За порушення Кодексу України про адміністративне правопорушення, згідно зі ст. 77, за самовільне випалювання сухої трави або її залишків та порушення  протипожежного стану в лісах на громадян накладається штраф від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів і на посадових осіб від 70 до 100 неоподаткованих мінімумів.

З метою попередження виникнення лісових пожеж та  порушень Лісового кодексу протягом всього пожежонебезпечного періоду, починаючи з березня  і до листопада, державна лісова охорона Борівського лісництва разом з працівниками рай-відділу міліції, пожежної частини проводять із населенням роз`яснювальну роботу.    Головою Харківської обласної державної ад-міністрації видано розпорядження № 141 «Про заборону відвідування населенням хвойних лісів і в’їзду до лісів області транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки протягом 2013 року». На даний час більше 700 чоловік попереджено працівниками лісництва, міліції та МНС про заборону відвідування населенням хвойних лісів і в’їзду до лісів області транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки протягом 2013 року.  Але, на жаль, не всі люди розуміють рівень небезпеки та наслідки, до яких може призвести необережне поводження з вогнем.

У лісництві цілодобово чергує пожежний автомобіль,  на спостережній вежі працює черговий, який підтримує радіозв’язок з черговими в лісництві.  Лісова охорона оперативно виявляє місце та ступінь пожежі. І саме  працівники лісництва найпершими намагаються подолати силу вогню та попередити  пожежу.

 Шановні борівчани та гості  району, дбайте про безпеку в лісі, пам’ятайте, що ліс - це легені нашої планети, і від нас в першу чергу залежить збереження лісу-  чарівного куточку нашого краю. 

Олександр Лисенко.

Лісничий Борівського лісництва Д.П. Куп’янського лісгоспу.