Разное

28 липня — День хрещення Київської Русі –України

28 липня - День хрещення Київської Русі –України

1025 років відділяють нас нині від того благодатного часу, коли узріло всемилостиве око Благого Бога на обранця Його - святого рівноапостольного великого князя Володимира. Засяяло для нього світло істини, що прояснило серце його і розум, і урозумів він суєтність язичницької омани і прийняв єдиного     Бога-Творця  усього видимого і невидимого. Зміцнюваний Правицею Всевишнього, сполум’янів він духом і забажав усім серцем стати християнином і обернути усю свою країну в християнство.

Хрестив Володимир спочатку, як оповідає літопис, своїх синів і членів сім’ї і тим показав приклад іншим. З великокняжими синами прийняли святе Хрещення і знатні  кияни. А на ранок наступного дня вийшов на Дніпро великий князь Володимир зі священниками, що прибули з царицею Анною з Корсуня. Зійшлося до річки людей без ліку. Через триразове занурення в ім’я Отця і Сина і Святого Духа освячені води Дніпра здійснилося велике Хрещення Русі. Тих, хто виходили з Дніпровської купелі, священники помазували святим миром, закликаючи на них благодать Святого Духа, і кожен, омившись від гріхів, народжувався для життя нового - життя у Вічності.

Виконавши цю велику справу, князь Володимир зі словами молитви звернувся до Бога: «Христос Бог, що створив небо і землю! Поглянь на нових людей цих і дай їм, Господи, пізнати Тебе, істинного Бога, як пізнали Тебе християнські країни. Затверди в них правильну і неухильну віру і мені допоможи, Господи, проти диявола, та здолаю підступи його, сподіваючись на Тебе і на Твою силу.»

 Так здійснилося Хрещення Русі. І день цей воістину став поворотним днем у житті усієї Київської держави. Саме з нього розпочався відлік нашої нової, вже християнської історії.

У цей ювілейний день, 28 липня з 8-ї години ранку в Борівському храмі розпочнеться Божественна Літургія. Після неї буде відслужено молебень з читанням Акафіста до Святого Володимира та відбудеться освячення води.

Отець ІОАНН.

Настоятель Борівського храму.