Авторское, Официально

Як отримати паспорт громадянина України замість утраченого або викраденого

У разі втрати або ви-крадення паспорта громадянина України необхідно звернутися до Борівського районного сектору ГУ ДМС України в Харківській області, що знаходиться за адресою: пров. Червоноармійський, б.1, смт Борова та подати такі документи:

  • заява про видачу паспорта;
  • дві (або три – у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;
  • платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал і копію документа про звільнення від сплати державного мита;
  • бездомні громадяни оформлюють паспорти замість втрачених за місцем майбутньої реєстрації місця їх проживання або перебування. При цьому до заяви про втрату паспорта долучається копія заяви про реєстрацію майбутнього місця проживання або перебування та копія виданого відповідним центром обліку бездомних осіб посвідчення про взяття на облік бездомної особи;
  • документи, на підставі яких проставляються відмітки (сімейний стан, місце реєстрації та діти, віком до 16 років);
  • у разі викрадення - витяг з єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відсутність одного з документів, що включені до вищевказаного переліку, є підставою для відмови у наданні послуги.

Заява подається особисто заявником. Термін розгляду заяви складає 1 місяць із дня подачі заяви, у разі необхідності проведення додаткової перевірки за матеріалами справи про втрату паспорта або несвоєчасного надходження відповіді на направлені запити строк розгляду продовжується не більше, ніж на 1 місяць.

До видачі паспорта територіальний підрозділ на підставі заяви видає громадянину тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України.

У разі знаходження паспорта особа повинна здати його до Борівського районного сектору.

Особа, яка втратила паспорт після зняття з реєстрації попереднього місця проживання до оформлення реєстрації нового місця проживання, подає документи до територіального підрозділу за фактичним місцем проживання, у разі зміни місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці – за останнім місцем проживання.

Юлія Євтихієва, завідувач Борівського районного сектору Головного управління державної міграційної служби України в Харківській області.