Общество

Хліб – всьому голова. 2012 р.

Хліб – всьому голова

izs1Всім відоме українське прислів'я  «Хліб - всьому голова». В ньому закладена вікова мудрість українського народу, адже якщо буде хліб, буде мир, буде щасливе здорове життя народу нашої країни.

Старі люди люблять говорити; «Хліб — це святе». Мабуть, тому, що на їх долю припали роки, коли було слово «хліб», але не було самого хліба. І ще, мабуть для того, щоб ми, виходячи у світ, раз і назавжди перейнялися трепетом до тих рук, які виростили і випекли цей високий і м'який хліб. Він може навчити усіх нас поважати роботу і мирне безхмарне небо над головою. А тому жнива були і залишаються важливим періодом у роботі хліборобів. До них готуються дуже ретельно, щоб провести у якомога найкоротші строки, тим самим зменшивши втрати вирощеного.

Цього року в агрофірмі «Ізюмське» ранні зернові збирали на площі 600 га.

Жнива провели два зернозбиральні екіпажі: комбайнери Віктор Макаренко, Анатолій Федорченко, помічники Юрій Колісник, Іван Іщенко. З поля на тік зерно відвозили водії Анатолій Білецький, Віталій Юрченко, Василь Боровик, Євген Макаренко.

На даний час зерно з господарства не йде на реалізацію, а все його звозять на тік, де проводять очищення на ЗАВ-20 (оператор Володимир Луговий). Добросовісно працюють на току і водій Володимир Данілов та механізатор Олександр Титаренко, які вчасно відвозять очищене зерно до складу і складають його у бурти.

izs2- Два комбайни «Славутич», що задіяні на збиранні ранніх зернових, ми придбали не так давно, тож вони знаходяться у гарному стані. Але все ж перед жнивами провели їх налаштування, а також придбали необхідний запас паливно-мастильних матеріалів, – розповідає керівник господарства Григорій Сало. - За ходом збирання зернових, щоб не було простою техніки,  уважно спостерігали головний інженер агрофірми Микола Лобода, токар Володимир Мизюк, газоелектрозварник Олександр Бородін, слюсар Ігор Михайлов.

Ми приділяємо велику увагу сортооновленню, так, минулого року було вирішено посіяти 5 сортів озимої пшениці: «одеська 267», «Василина», «астет», «досконала», «харус».

Що можна сказати щодо врожайності озимих? Цього року вона дуже різна на окремих полях, мінімальна – 18 ц/га, максимальна – 43 ц/га. Середня врожайність по господарству – 34,1 ц/га. Все зібране зерно якісне І, ІІ та ІІІ класів.

І це не випадково, бо під час вирощування вносили необхідну кількість гербіцидів, фунгіцидів, інсектицидів і, звичайно ж, мінеральні добрива КАС.

Всі ми пам’ятаємо які погодні умови були навесні, коли вже у квітні стовпчики термометрів піднімалися до +30-35 градусів. Тому всі роботи по внесенню всіх засобів захисту рослин проводили вночі. Для того, щоб якісно проводити всі ці роботи, техніку оснастили GPS-навігаторами.

На полях, де закінчується збирання ранніх зернових, відразу проводимо такий важливий агрозахід, як лущення стерні. Саме для того, щоб якісно виконувати дану роботу, придбали новий лущильник. Даний агрозахід дуже важливий, адже при цьому прикривається волога, підрізаються бур’яни, що вже проросли і провокується проростання нових.

А згодом проводитимемо на цих полях глибоке дискування грунту чизель-плугами.

У господарстві, окрім ранніх зернових, вирощуємо соняшник.. Маємо також  250 га парів, оброблених згідно відповідної технології, які повністю готові до сівби озимих під урожай наступного року.

На початку цього тижня в агрофірмі провели обжинки. Керівник господарства Григорій Сало привітав колектив із успішним закінченням жнив, подякував за сумлінну працю, вручив премії кращим працівникам. І, традиційно, для працівників були накриті столи, лунала музика.

Олена КОЛЕСНІКОВА.

 Приятно и легко говорить о успехах в сельском хозяйстве, когда уборка урожая окончена. Хорошо работать, когда вся техника новая и служит идеально. Но чтобы было именно так, следует позаботиться о запасных частях к машинам и тракторам. Компания ЯрАвтоЦентр предоставит все: как отдельный двигатель ямз, так и любые детали и продукцию ТМЗ, ЯЗДА, ЯМЗ, КрАЗ, ЗИЛ, ГАЗ, ВАЗ, УАЗ, КАМАЗ, BOSH. Эта компания - не только один с лидеров российского рынка запасных частей, но осуществляет экспорт запчастей в Ближнее (в том числе и Украину) и Дальнее Зарубежье. Более детально смотрите по ссылке выше.