Происшествия

МНС попереджає

МНС попереджає

З настанням сухої, спекотної погоди на території району та області в цілому, останнім часом різко збільшилась кількість надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами, особливо в лісових насадженнях та в прибережних зонах, порослих очеретом, причиною яких стало недбальство при поводженні з вогнем, а також навмисне спалювання сухої трави та очерету. Особливо гостро питання виникнення пожеж постає з початком пожежонебезпечного періоду, на який припадає найбільша кількість пожеж – близько 40 % від загальної щорічної їх кількості. Особливо висока загроза пожежної небезпеки (3-5 клас пожежної небезпеки) виникає в соснових лісах вздовж Червонооскільського водосховища, загальна протяжність яких перевищує більше 50 км по території нашого району.

Найбільш пожежонебезпечними зонами є хвойні ліси, які розташовані поблизу с.Богуславка, с.Підлиман, с.Новоплатонівка, с.Піски-Радьківські та смт.Борова.

Ця територія характеризується високим ступенем горючості, зумовленим наявністю хвойних насаджень різного віку та значними площами суцільних лісових культур хвойних порід, що може призвести до пожежі в природній екосистемі на значній площі. З початком купального сезону майже вся прибережна смуга заселяється відпочиваючими з інших районів та областей, які не завжди дотримуються правил поводження в лісах в пожежонебезпечний період. До того ж в лісах району знаходяться 12 баз відпочинку, ПЗОВ «Орлятко» та декілька підприємств району (ГКС-Борова, очисні споруди та водозабір Борівського комунального водопровідно-каналізаційного підприємства, Борівська дільниця Ізюмської філії ПАТ «Харківгаз» тощо).

Ліквідація лісових пожеж на території району потребує не тільки значних зусиль, а також значних матеріально-фінансових витрат, бо окрім гасіння самої пожежі потрібно також проводити евакуацію населення та відпочиваючих, які можуть потрапити в зону задимлення та самої пожежі.

Захист лісових масивів району від пожеж є важливою задачею не тільки для Борівського лісництва та Борівського РВ ГУ МНС України в Харківській області, а також і для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Борівського району.

У зв’язку з цим в разі виявлення фактів випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах, Борівський РВ ГУ МНС України в Харківській області буде змушений направляти інформацію до Борівської райдержадміністрації, органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища та Борівського РВ ГУМВС України в Харківській області, з подальшим притягненням винних осіб до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Є.О. ТАМЛЯНКІН.

Старший інспектор ДІЦЗ та ТБ

сектору з питань НПД Борівського РВ

ГУ МНС України в Харківській області

капітан служби цивільного захисту