Общество

Ігор Шурма: „Кожна людина повинна отримувати ефективне лікування”

 

Ігор Шурма: „Кожна людина повинна отримувати ефективне лікування”

Нещодавно з робочою поїздкою в Борівському районі побував заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма. Він провів особистий прийом громадян, під час якого до нього звернулися 10 людей.

Після прийому Ігор Шурма і заступники голови Борівської районної державної адміністрації Костянтин Панфілов і Ольга Суховій відвідали управління праці та соціального захисту населення, управління пенсійного фонду в Борівському районі, а також центральну районну лікарню, де заступник губернатора і заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ХОДА Г. М. Сіроштан ознайомилися з умовами перебування та медичного обслуговування пацієнтів і з умовами праці медичних працівників.

приїзд заступника губернатора Ігоря Шурми

Під час зустрічі з медиками Борівського району Ігор Шурма надав роз’яснення щодо необхідності реорганізації дільничної лікарні в сімейну амбулаторію з денним стаціонаром. « Аналіз роботи дільничних лікарень області все більше підтверджує, що кожне ліжко в цих лікарнях, як правило, виконує соціальну функцію, тому оптимальною формою надання медичної допомоги в сільській місцевості є сімейна амбулаторія з денним стаціонаром. Сьогодні інститут дільничної лікарні дискредитував себе. Одинокі, бездомні люди перебувають величезні терміни в дільничних лікарнях, але не з метою лікування, а для того, щоб харчуватися чи сховатися від холоду. Такі люди мають зайняти своє місце в геріатричних чи психоневрологічних установах, а медичні ліжка повинні виконувати виключно свої функції: там повинна надаватися медична допомога первинного рівня. Людей з більш важкими захворюваннями потрібно направляти в центральні районні лікарні», - підкреслив Ігор Шурма.

Приємними і дуже необхідними для роботи в сільській місцевості є подарунки, які вручив заступник голови Харківської облдержадміністрації: ФАПам району - 12 фельдшерських сумок-укладок із набором товарів медичного призначення, центральній районній лікарні – електрокардіограф. Слухові апарати отримав 21 інвалід і учасник Великої Вітчизняної війни. Трьом із них пощастило першими спробувати на собі його дію. Завідуючий відділенням ЛОР Харківської обласної клінічної лікарні В. М. Калашник одягнув їм слухові апарати.

Після вручення подарунків Ігор Шурма розповів про програму формування єдиного медичного простору в області, про створення міжрайонних центрів, на базі яких працюватимуть сучасні операційні блоки. Також була обговорена система надання медичних послуг в сільській місцевості. „Кожна людина, навіть із найвіддаленіших куточків району, повинна мати можливість отримати ефективне лікування, - наголосив Ігор Михайлович. - В минулому році всі райони отримали телекарди, за допомогою яких людина може зробити електрокардіограму й отримати висновок лікаря з обласної лікарні, не виїжджаючи до м. Харкова. В цьому році суттєво покращиться робота швидкої допомоги: усі машини будуть обладнані картами-схемами, GPRS-навігацією. Це дасть можливість швидко прибути на місце виклику й надати людині необхідну допомогу.” Як повідомила головний лікар центральної районної лікарні Любов Віннікова, всі сільські ради району підготували списки вулиць, готуються карти-схеми для впровадження GPRS- зв’язку.

На закінчення зустрічі Ігор Михайлович порадував усіх приємною звісткою: у 2011 році Борівська центральна районна лікарня отримає рентген-апарат та флюорограф.

Тетяна ГУНЬКО.

 

Боровской район еженедельная газета