Авторское, Закон и мы

Бюджет, грошова оцінка землі, вшанування пам’яті Героя України Анатолія Криворучка… Із сесії районної ради

Відбулася XLVIІ сесія районної ради VI скликання, яка розглянула ряд питань та прийняла по них рішення.

Зокрема, відповідно до ст. 78 Бюджетного Кодексу України та ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» внесено зміни та доповнення до рішення XLIII сесії районної ради VI скликання від 31 січня 2014 року «Про районний бюджет на 2014 рік» з урахуванням змін та доповнень, внесених рішеннями XLIV сесії районної ради VI скликання від 27 лютого 2014 року, XLV сесії районної ради VI скликання від 29 квітня 2014 року, XLVІ сесії районної ради VI скликання від 6 червня 2014 року.

Внесено зміни та доповнення до Програми економічного і соціального розвитку Борівського району на 2014 рік, затвердженої рішенням XLV сесії Борівської районної ради VI скликання від 29 квітня 2014 року.

Сесія прийняла рішення про прийом у спільну власність територіальних громад сіл, селища району службове житло – однокімнатну квартиру, придбану для лікаря-хірурга поліклінічного відділення Борівської центральної районної лікарні Полтавця О.В, що придбана за кошти Борівської селищної та сільських рад, надані ними для виконання заходів районної Програми по забезпеченню службовим житлом працівників соціальної сфери, правоохоронних органів та інших спеціалістів району на 2013-2018 роки, які заключили контракт праці не менше, ніж на 10 років.

Відповідно ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про розмежування земель в Україні», заслухавши інформацію голови районної державної адміністрації, пропозицій депутатів, в зв’язку з недосконалістю чинного законодавства та з метою забезпечення ефективного використання земель сільськогосподарського призначення державної форми власності та запобігання втрат місцевих бюджетів, районна рада прийняла рішення, мета якого - усунення виявлених порушень та приведення до діючого законодавства України питань, пов’язаних з укладанням договорів оренди землі – незатребуваних паїв в Борівському районі Харківської області, рекомендувати голові Борівської районної державної адміністрації після надання дозволу на виготовлення землевпорядної документації, укладати договори про укладання договору (договорів) оренди землі в Бо-рівському районі Харківської області з врахуванням рішення виконкому Борівської районної ради народних депутатів від 20 червня 1995 року № 42 «Про затвердження матеріалів грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення по господарствах Борівського району» та щорічної індексації (у відповідності до Закону України «Про оренду землі» та інших нормативно-правових актів).

На сесії розглянуто також питання про вшанування пам’яті Героя України Анатолія Криворучка.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», беручи до уваги подання райдержадміністрації та звернення ветеранів праці і колег, з метою вшанування пам’яті Героя України, заслуженого державного та політичного діяча, бувшого генерального директора СТОВ АФ «Новий шлях» Криворучка Анатолія Тихоновича, враховуючи його вагомий внесок в розвиток аграрного сектору економіки району, соціальної сфери та її інфраструктури, заслуги в створенні умов для добробуту мешканців сіл Чернещина, Пролетарське та Нова Сергіївка, районна рада вирішила:

рекомендувати Чернещинській сільській раді встановити меморіальну дошку та погруддя Героя України Анатолія Криворучка на території Чернещинського Свято-Миколаївського Храму та найменувати одну із вулиць села Чернещина іменем Героя України Анатолія Криворучка.

Рекомендовано також відділам освіти і культури та туризму райдержадміністрації організувати роботу щодо проведення вечорів пам’яті Героя України Анатолія Криворучка у загальноосвітніх школах, бібліотеках, сільських клубах та будинках культури району.

На сесії розглянуто ряд інших питань, по яких прийнято відповідні рішення, а також депутатський запит депутата Борівської районної ради VІ скликання Грицун І.А. до голови Борівської ра-йонної державної адміністрації В.О. Кіяна щодо вирішення питання з приводу ремонту опалювальної системи на крилі, де навчаються учні молодших класів Богуславського навчального закладу.

Підготувала Любов Мухіна.