Безопасность

Водоймища – зона підвищеного ризику 2012 р.

Водоймища – зона підвищеного ризику

Сумний рекорд було побито на минулій неділі на Харківщині. Шістнадцять осіб лишилися життя під час купання на водоймищах області. Згідно проведеного аналізу встановлено, що в основному трагедії відбулися в зв’язку з недотриманням людьми найпростіших правил безпеки на воді. Всього з початку року на водоймах району зафіксовано загибель 55 осіб. Це також пов’язано з тим що цього року купальний сезон почався набагато раніше ніж будь-коли, а згідно прогнозу погоди на кінець липня – початок серпня середньодобова температура буде рости вверх, і може скласти до +40 Со можна зробити висновки що статистика загибелі та травматизму на воді буде неухильно зростати.

Тому, Борівський РС ГУ Держтехногенбезпеки у Харківській області разом з службою ЦЗ у Борівському районі ГТУ МНС у Харківській області та відділ праці та зайнятості населення управління праці та соціального захисту населення Борівської райдержадміністрації вкотре попереджають, хвилинне задоволення від перебування в прохолодній воді може привести до великої біди якщо нехтувати елементарними правилами поведінки на воді, та вкотре нагадують основні витяги з цих правил яких необхідно постійно дотримуватися як дітям, так і дорослим:

Не купайтеся в незнайомому для вас місці;

Уникайте місць з великою течією та місць з різким перепадом глибин;

В незнайомих місцях не пірнайте з берега, дерев, мостів, тощо;

Перед тим щоб пірнути – необхідно перевірити стан дна;

Не допускайте перебування нам водоймах та купання дітей самостійно, без нагляду дорослих;

 До води необхідно входити повільно, щоб тіло звикло до температури води. В разі нехтування даною вимогою можливе різке переохолодження організму, що може привести до судоми, спазмів та серцевого нападу;

Ніколи не запливайте на великі відстані поодинці, особливо, якщо ви не впевнені в своїх силах.

І запам’ятайте що основними причинами загибелі на воді є самовпевненість, особливо якщо людина напідпитку, та страх який виникає при позаштатних ситуаціях.

Будьте обережні під час відпочинку на воді, та бережіть своє життя та життя своїх близьких, суворо дотримуючись правил поведінки на воді!

Євген ТАМЛЯНКІН.

Інспектор Борівського РС ГУ Держтехногенбезпеки у Харківській області капітан служби ц/з .  

Володимир КАЛІНІН.                                                                             

Начальник 60-СДПЧ служби ЦЗ у Борівському районі ГТУ МНС у Харківській області майор служби ц/з.  

Галина МЄЛКИХ .                                                                              

Начальник відділу праці та зайнятості населення управління праці та соціального захисту населення Борівської райдержадміністрації .