Общество

Діти з нетерпінням чекають літа, щоб відпочити в «Орлятку»

Діти з нетерпінням чекають літа, щоб відпочити  в «Орлятку»

lager1Ось і пролетів 21 день відпочинку ІІ зміни в позаміському закладі  оздоровлення та відпочинку «Орлятко». Кожен день був насичений цікавими подіями, яскравими враженнями, приємними моментами. Директор закладу Борис Дзюба, вихователі, вожаті, кухарі, - всі намагалися зробити відпочинок дітей незабутнім. І, послухавши відгуки дітвори, я зрозуміла, що колективу працівників на чолі з директором вдалося організувати оздоровлення дітлахів на високому рівні.

На ІІ зміні в «Орлятку» відпочивало 157 дітей із Борівського, Шевченківського, Первомайського, Харківського районів і Донецької області. Вже з перших днів діти поринули у вир цікавих зна-йомств, ігор, конкурсів. Кожна дитина мала можливість займатися своєю улюбленою справою - спортсмени брали участь у різних змаганнях, естафетах, юні художники малювали, співаки й танцюристи демонстрували свої вміння на сцені табору. Найактивніші учасники табірних заходів отримували на згадку подарунки, грамоти й медалі. Оксана Галуза з 2-го загону (смт. Борова)  - за прекрасну  гру на гітарі, Євген Фартушний з цього ж загону (с. Калинове) був найкращим помічником вихователів і вожатих, активними учасниками були  Настя Іваненко (5 загін), Назар Сватовський (6 загін), Настя Судакова (2 загін) (смт. Борова), Сергій Пересторонін (4 загін)  (м. Харків).  Протягом табірної зміни за добрі справи й активну участь у житті табору діти отримували смайлики. В передостанні дні вони обмінювали їх на послуги - їм робили манікюр, педикюр, зачіску, боді-арт (малюнок на тілі) та багато ін. Одним із улюблених занять усієї дітвори було купання у водосховищі. А старшим вихованцям ще й пощастило плавати на яхті - екскурсію під вітрилами для них організував житель смт. Борова Олександр Горбачов. Надовго запам’ятаються дітям веселі розважальні ігри, які щодня проходили в таборі: День Бантика, Гіннес-шоу, День шиворіт-навиворіт, Кохання з першого погляду, Острів Скарбів та ін. 

lager2«Мені найбільше сподобалися змагання «Вогонь, вода та мідні труби», - ділиться враженнями Олена Заливацька з смт. Борова. - Шукаючи солодкий приз, ми змушені були долати різні перешкоди. Це було нелегко, але дуже весело». Ліза Топоркова з смт. Борова у таборі відпочиває вдруге. «Спочатку трохи сумуєш за домом, за мамою, а потім з’являється багато нових друзів, з якими не хочеться розлучатися, - говорить дівчинка». Коли Ліза повернеться додому, про табір їй нагадуватиме стрічка «Міс Грація», яку вона отримала в конкурсі «Міс Орлятко». Перемогу  в цьому конкурсі виборола Влада Кравченко з с. Богуславка - вона полонила серця  журі не тільки своєю красою, а й численними здібностями. Титул «Містер Орлятко» дістався спортсмену з м. Харків Данилу Шевельову. Настя Бурлачка з с. Піски-Радьківські зізналася, що літа завжди чекає з великим нетерпінням: щоб поїхати в «Орлятко». Вона відпочиває тут вже п’ятий рік поспіль, але говорить, що кожного року цікаво по-особливому - нові друзі, нові вожаті й вихователі. «Шкода тільки, що зміна закінчується  швидко, не хочеться прощатися з табором, - каже Настя, - але наступного року я обов’язково знову приїду на відпочинок в «Орлятко»». Сніжана Костенко   з с. Нижче Солоне: « Мені дуже подобається в таборі, вожаті й вихователі добре до нас ставляться, грають з нами в різні ігри, розважають нас. А ще тут смачно годують, кожен день дають свіжі фрукти, круасани, йогурти, солодощі.»

Якісні, корисні  й різноманітні страви готують  кухарі Людмила Гузієвата, Тетяна Рєзнік, помічник кухаря Інна Цимбал під керівництвом шеф-кухаря Тетяни Маслєннікової.

Не тільки дітям не хочеться прощатися з табором, а й вожатим, вихователям. Вони звикли до своїх вихованців, прикипіли до них всім серцем, протягом  та-бірної зміни вони були для дітей і друзями, і порадниками, а часто навіть заміняли їм батьків. Особливо нелегко вожатим і вихователям найменших дітей, які ще сумують за мамою, іноді можуть розплакатися, але вихователю 6-го загону Ользі Анісімовій вдавалося бути «мамою» для всіх вихованців загону, кожній дитині вона віддавала тепло свого серця. Всю зміну «крутилися» хлопці й дівчата  всіх загонів  біля свого улюбленого інструктора з плавання Артура Суховія. Йому довіряли найпотаємніші секрети, радилися з ним, а схвальні відгуки Артура були для дітей найвищою нагородою. Добре зарекомендували себе в роботі, проявивши активність, доброзичливість і до дітей, і до колег, старший вихователь Катерина Маклова, вихователь і вожатий 4-го загону Тетяна Ткачова і Анатолій Вразовський, вихователь 3-го загону Валерія Колеснікова, вихователь 2-го загону Людмила Старікова, спортінструктор Олексій Калінін.

lager3Відпочинок у ПЗОВ «Орлятко» настільки цікавий, що кожна дитина, яка хоч раз відпочивала в таборі, із ра-дістю приїде сюди знову. Задоволені й батьки: їхня дитина отримує тут  повноцінне харчування, дихає свіжим лісовим повітрям, знаходить нових друзів, дізнається багато нового й цікавого. Тож хочеться звернутися до тих батьків, які вагаються з вибором місця оздоровлення та відпочинку дитини: у Вас є можливість придбати путівку в ПЗОВ «Орлятко» на ІІІ зміну, вона розпочнеться з 28 липня і триватиме до 18 серпня. І Ви, й Ваша дитина не розчаруєтеся в своєму виборі.

Тетяна ГУНЬКО.

На знімках: діти, які відпочивають у «Орлятку» зі своїми вихователями.