Общество

Вінець хліборобської праці

Вінець  хліборобської  праці

vin1В народі ж хліб,   мов  матір, поважають.

Ця шана з плином часу не зника.

І дорогих людей завжди стрічають

З хлібиною  в барвистих рушниках.

Так хай же щедро   наливає соком

І колоситься золотистий сніп!

І хай же родить більше   з кожним роком

Його величність –  годувальник хліб!

З давніх давен на Україні вшановували працю тих, хто вирощує хліб. Це – свята справа, бо нам Богом заповідано вирощувати хліб насущний. А вінець хліборобської праці -вирощений урожай. 

У мальовничому куточку Борівщини – Чернещині -  закінчилося збирання ранніх зернових. Тут відбулося незабутнє свято, на якому вшанували святу працю людей, які самовіддано вирощували й збирали урожай. Кожного року тут дуже гарно відзначають обжинки.  Традиційно святкували у приміщенні їдальні, а цього року вирішили відзначити цю подію на природі. Місце обрали дуже мальовниче –  на галявині біля лісу, а поблизу сяяли золотистим цвітом красені-соняшники. Сюди запросили усіх хліборобів із сім’ями.  Генеральний директор а/ф «Новий шлях» Олексій Гомон звернувся до  присутніх з такими словами:

-Я низько вклоняюся усьому колективу а/ф «Новий шлях». Ваша праця – це подвиг, адже всі знають, що під час жнив доводилося працювати по 15-18 годин на добу. Величезне спасибі вашим рідним, які підтримували вас – на плечі дружин лягла  частина чоловічої роботи вдома. Праця  хлібороба  завжди була найпочеснішою. Усіх вітаю із закінченням першого етапу – збиранням ранніх зернових культур. Наш колектив один із перших у районі впорався із цим завданням на всіх площах. Завжди на свято Петра і Павла жнива тільки розпочиналися, а цього року хліб дозрів на два тижні раніше. Тому ми дружно вийшли і за 13 днів ( якщо відкинути 2 дощових дня, то за 11 днів) зібрали урожай. Зерно у нас якісне – І та ІІ класу. Надії були на кращий урожай, бо вкладені були і добрива, і засоби захисту рослин, і дуже багато людської праці, але аномальна жара навесні та відсутність опадів у цей період негативно вплинули на зернові культури. Незважаючи на це, ми отримали достойний урожай – середня урожайність пшениці склала 34 ц/га.

Олексій Анатолійович підвів підсумки по роботі усіх працівників, хто був причетний до жнив. Він зазначив, що всього працювало 4 комбайнові екіпажі. Олександр Забийворота і його помічник Валерій Хомчик на комбайні «Кейс» намолотили 1585 тонн зерна, інші три екіпажі на комбайнах «Дон-1500» йшли практично рівно і теж зібрали гарний урожай. Не менше праці вкладали і водії, і працівники току, і обслуговуючий персонал, і організа-ційна служба. Лунали слова подяки всім спеціалістам агрофірми: головному агроному Віктору Северину, головному інженеру Віталію Павленку, начальнику машинного двору Юрію Грабарю, обліковцю Оксані Родіній, економісту Артему Ворохобіну, головному бухгалтеру Зої Северин  та колективу бухгалтерії,  диспетчеру Тетяні Шевченко.

Головний агроном а/ф «Новий шлях» Віктор Северин подякував за злаго-джену роботу усьому колективу агрофірми: «Якби хоч одна ланка у нашому дружному колективі підвела, то це б порушило усю роботу». Лунали слова вдячності голові Борівської РДА Миколі Кравцову за те, що він небайдужий до хліборобської праці, неодноразово особисто приїжджав у агрофірму, цікавився роботою, спілкувався з працівниками.

vin2Присутнім на святі випала нагода першими познайомитися з новим настоятелем Свято-Миколаївського храму отцем  Іоанном.  Отець Афанасій служить у місцевому храмі останній тиждень, надалі він працюватиме у м.Ізюм.

vin3На обжинках люди були в піднесеному настрої, адже і хліборобам, і їхнім сім`ям є чим пишатися.

На всіх  чекали святкові столи. Різноманітні страви з українською щедрістю приготували дбайливі повари: три Тетяни – Янчинська, Гладюк і Ста-рікова. А благословили цю трапезу отець Афанасій та отець Іоанн. Усіх хліборобів ще раз вітали Олексій Гомон, Віктор Северин, Чернещинський сільський голова Світлана Вразовська. Надавали слово всім бажаючим, хто хотів привітати із закінченням збирання ранніх зернових. Лунали запальні пісні, які дарував присутнім Микола Голуб.

vin4Люди приязно посміхалися один одному. Відчувалося, що всі, хто працює у агрофірмі, живуть великою й дружною родиною. Тож, нехай і надалі свята справа – вирощування хліба – приносить людям радість і достаток.

Тетяна КОЛЕСНІК.