Общество

Жнива на завершальному етапі (агрофірма «Солоненське»)

Жнива   на   завершальному   етапі

sol1Минулого тижня з робочим візитом до агрофірми «Солоненське» завітав голова Борівської райдержадміністрації Микола Кравцов. Разом із керівником господарства Анатолієм Пахомовим та головним агрономом Василем Сватовським виїхали на поле, де проходило збирання озимої пшениці.

Вони обговорили хід цьогорічних жнив, технологію вирощування сільгоспкультур, організацію оплати праці та багато інших питань, що стосуються сільгоспвиробництва.

- Для нас головне - не лише виростити врожай сільгоспкультур, а зібрати й реалізувати його. Цього року  зерно в господарстві лише ІІ класу, на даний час його вартість – 1750 грн. Враховуючи те, що собівартість вирощеного збіжжя менше тисячі гривень, вважаю, що кінцевий результат непоганий, – розповідає керівник агрофірми Анатолій Олегович. – До жнив готувалися завчасно, полагодили зернозбиральні агрегати, придбали паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин. Тому, вважаю, збирання ранніх зернових у господарстві проходить згідно з розробленим планом. За кермом комбайнів – досвідчені хлібороби Віктор Щербина, Микола Щербина, Віктор Радченко та їх помічники Олексій Запорожченко, Володимир Удовенко, Юрій Гелуненко. На відвезенні зерна з поля трудяться Олександр Никонович, Віктор Шевченко, Валерій Бурлачка. Вчасно реагує на збої в роботі техніки бригадир Анатолій Дубограй.

- Наша стратегія щодо вирощування озимих – зменшити затрати, не зашкодивши якості врожаю, - приєднався до розмови агроном господарства Василь Миколайович. – Ми сіємо не менше 3-4 сортів озимої пшениці, цього року надали перевагу «одеській 267», «Василині», «харусу» і «антонівці». Так, наприклад, «одеська» більш урожайна, але зерно нижчої якості, а у «Василини» висока якість збіжжя. Тож щороку велику увагу приділяємо сортооновленню.

sol2У господарстві 2800 га посівних площ, з яких 550 га залишили під пар. Вирощуючи озиму, вирішили не використовувати мінеральні добрива, а лише  засоби захисту рослин та стимулятор росту «Лідер».

Ми завжди пам’ятаємо народну мудрість: не той хліб, що в полі, а той, що в коморі. Тому велике значення приділяємо підготовці токового господарства до жнив. Привезене з поля зерно очищаємо на ЗАВ-20 і ЗАВ-40. Цим займається оператор  Олександр Жевнаров, вчасно перевозить очищене збіжжя до складу водій Леонід Змійов, який одночасно і заправляє всю техніку паливно-мастильними матеріалами. Тож під відкритим небом у нас – ані зернини. Великий обсяг роботи проведено завідуючою током Оксаною Муренець, працівниками Ольгою Запорожченко, Надією Кириченко, вагарем Вікторією Шевченко.

Також на току у нас знаходиться чи не єдиний у районі діючий агрегат АВМ, на якому за необхідності досушуємо зерновідходи і робимо комбікорм для свинопоголів’я.

Окрім ранніх зернових, вирощуємо соняшник, кукурудзу на зерно, просо.

Олена КОЛЕСНІКОВА.

 

При использовании общественной инфраструктуры - водопроводов, газопроводов и прочего - возникает проблема превышения давления в сети над допустимым при эксплуатации конечных приборов.Чтобы решить этот вопрос используют специальные приборы - понижающие и стабилизирующие давление - редукторы. Наиболее компромисным будет покупать редукторы давления от Укспар - недорого и качетсвенно.