Авторское, Безопасность

Захист прав та свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території

Україна згідно з Конституцією України є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 рокуIV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 рокуДоговору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншим міжнародно-правовим актам є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Основою гуманітарної, соціальної та економічної політики держави Україна стосовно населення тимчасово окупованої території України є захист і повноцінна реалізація національно-культурних, соціальних та політичних прав громадян України, у тому числі корінних народів та національних меншин. Тимчасово окупована територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України. Тимчасово окупованою територією визначається: 1.сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій; 2. внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України;

Україна вживає всіх необхідних заходів щодо гарантування прав і свобод людини і громадянина, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, усім громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території.

Для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на надання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України.

Громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території, мають право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до законодавства за фактичним місцем проживання, перебування.

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, мають право на продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету.

Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території, створюються умови для вільного волевиявлення під час виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму на іншій території України.

На тимчасово окупованій території вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, місцевий референдум не проводяться.

Борівське районне управління юстиції

Один комментарий на “Захист прав та свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території

  1. Мне неясна позиция Киевской власти, которая объявила свой собственный народ — детей женщин, горняков, весь рабочий люд Юго-востока террористами! сепаратистами!
    Терроризм — политика, основанная на систематическом применении террора[1][2]. Синонимами слова «террор» (лат. terror — страх, ужас) являются слова «насилие», «запугивание», «устрашение»[
    ЧТО ЯВНО ИМ НЕ ЯВЛЯЕТСЯ СОБСТВЕННЫЙ НАРОД! УЖЕ ВСЕ УБЕДИЛИСЬ, ЧТО ЭТО ВЛАСТЬ КИЕВА, КОТОРАЯ ЗА ДЕНЬГИ УСТРОИЛА МАЙДАН. И В ОТКРЫТУЮ ИМИ КОМАНДУЕТ ЗАПАД.
    Сепарати́зм (фр. séparatisme от лат. separatus — отдельный), отделенчество — политика и практика обособления, отделения части территории (сецессии) государства с целью создания нового самостоятельного (суверенного независимого) ЧТО ЯВНО ИМ НЕ ЯВЛЯЕТСЯ СОБСТВЕННЫЙ НАРОД! А СКОРЕЕ ВЛАСТЬ, КОТОРАЯ НЕ СПРОСИВ НАРОД ВОШЛА ЕВРОСОЮЗ, ПРОДАВ НЕ ТОЛЬКО ЗЕМЛИ УКРАИНЫ. О КАКОЙ СВОБОДНОЙ УКРАИНЕ МОЖЕТ ИДТИ РЕЧЬ? ЕЁ УЖЕ НЕТ! ТАМ КИЕВСКИЕ ОЛИГАРХИ- С ЕВРЕЙСКИМИ КОРНЯМИ ПРАВЯТ В СТРАНЕ ПО УКАЗКЕ ЗАПАДА. ТУТ УЖ ТОЧНО- НАРОД СОБСТВЕННЫЙ СТАЛ ЛИШНИЙ ПОЭТОМУ ВЛАСТЬ СТАЛА ЗАЧИЩАТЬ ГОРОДА.! ЭТО ПРЕДАТЕЛЬСКАЯ ПОЛИТИКА ПО ОТНОШЕНИЮ К СОБСТВЕННОМУ НАРОДУ НАЗЫВАЮТ КОНСТИТУЦИЕЙ? СКОРЕЕ УКРАИНУ ЖДЁТ РЕЗЕРВАЦИЯ- А ВАМ ТУДА ? УДАЧИ!!! ДА! НЕЗАБУДЬТЕ СПРОСИТЬ У ИНДЕЙЦЕВ В США , КАК ИМ ЖИВЁТСЯ.

Комментарии закрыты.