Официально

Як узаконити самочинне будівництво. Липень 2012р.

Як узаконити самочинне будівництво

Відповідно до ст. 39 п.8 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» експлуатація закінчених будівництвом об’єктів, не прийнятих в експлуатацію, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

       Прийняття в експлуатацію житлових будинків, господарських будівель, споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II  категорій складності, інженерних мереж,  що були збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, потребує особливої уваги.

       Набуття права власності на житлові будинки з господарсько-побутовими будівлями, що були збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, відповідно до статті 376 Цивільного Кодексу України (про правовий режим самочинного будівництва), може бути визнане рішенням суду за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

     У випадку, коли особі належить земельна ділянка на праві власності (користування), яка здійснила самочинне будівництво поряд з житловим будинком господарсько-побутові будівлі і споруди: сараї, гаражі, літні кухні тощо відповідно до положень статей 186, 381 Цивільного кодексу – є приналежністю головної речі (будинку).

     У зв’язку із цим положення частини п’ятої статті 376 Цивільного кодексу не є підставою для визнання за власником такого житлового будинку самостійного права власності на самочинно побудовані господарсько-побутові будівлі і споруди, що були зведені після набуття ним права власності на будинок чи садибу. Прийняття в експлуатацію таких об’єктів нерухомості (збудованих до 31 грудня 2009 року)  здійснює відповідна інспекція державного архітектурно-будівельного контролю (пункт 9 Прикінцевих    положень    Закону України  № 3038-IV «Про регулювання містобудівної діяльності») через визначений спрощений Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків I та II категорії складності, що збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24 червня 2011 року №91.

      Після отримання декларації про готовність об’єкта до експлуатації виконком сільської, селищної рад приймає рішення про внесення господарсько-побутових будівель до технічного паспорту домоволодіння бюро технічної інвентаризації.

     Шановні мешканці району, виходячи з вищезазначеного,  хто має бажання узаконити самочинне будівництво (прибудови до житлового будинку, сараї, гаражі тощо, за умови, якщо у вас є в наявності Державний акт на земельну ділянку, де знаходиться домоволодіння) вам необхідно звернутися із заявою до  31 грудня 2012 року в Харківську архітектурно-будівельну інспекцію про прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу господарсько-побутових будівель.

       Більш детальну інформацію можна отримати у відділі містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації за тел. 6-10-51.

РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ.