Общество

Не відмовляйтеся від своїх дітей!

Не відмовляйтеся від своїх дітей!

ditОсновною причиною відмови матері від дитини, в переважній більшості випадків, є відсутність підтримки зі сторони сім’ї та психологічна криза. Додатковими факторами є відсутність житла, необхідність піклуватися про інших дітей. Матерям важко впоратися з додатковим навантаженням, яке виникає під впливом вище-вказаних факторів.

Біль, розпач, невимовний страх охоплює жінку з дитиною на руках і, здається, що ніхто і нічого їй не допоможе...

Одним із напрямків діяльності Борівського РЦСССДМ є захист материнства та дитинства, збереження дитини у рідній сім’ї та підтримка жінки-матері.

     Соціальна служба підтримки сім`ї, створена при Борівському РЦСССДМ, забезпечує ефективну підтримку та соціальний супровід сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Це надійний  механізм попередження передачі дітей до державних закладів опіки (будинків дитини, дитячих будинків, інтернатів тощо).

   З метою надання допомоги сім`ям, які опинилися  в складних життєвих обставинах, у штаті Центру на територіях всіх сільських рад  Борівського району працює 8 фахівців із соціальної роботи, які  завжди  готові прийти  на допомогу у вирішенні проблем.

В Україні розвитку соціальних проектів приділяється багато уваги на державному рівні. На виконання соціальних ініціатив Президента України, з метою  створення максимально сприятливих умов для перебування матерів з дітьми, які опинилися в складних обставинах, а також для вагітних жінок, у яких є проблеми з їхнім майбутнім, у м. Люботин працює Харківський обласний центр матері та дитини. 

Звертаємось до молодих, одиноких, вагітних жінок, матерів з новонародженими дітьми:

не відмовляйтесь від своїх дітей! Не залишайте їх у пологових будинках!

Звертайтесь за порадою і допомогою  до Борівського РЦСССДМ або до фахівця із соціальної роботи  за місцем проживання,  де ви зможете отримати направлення до Харківського обласного Центру матері й дитини. Адреса Бо-рівського РЦСССДМ: 63801 смт. Борова, вул. Леніна 1, к. 38, телефони: 6-12-49,    6-13-34.

Харківський обласний центр матері та дитини – це  заклад тимчасового проживання жінок на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матерів з дітьми віком від наро-дження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх за допомогою власних засобів та можливостей, у зв’язку з відсутністю житла або якщо воно є непридатним для проживання, вимушеною міграцією, наркотичною або алкогольною залежністю одного з членів сім’ї, насильством у сім’ї, безпритульністю, сирітством, зневажливим ставленням і складними стосунками в сім’ї.

Матері, у яких житлові проблеми стали причиною соціальних негараздів та відмов від дитини, зможуть отримати психологічну, соціально-побутову, соціально-педагогічну, соціально-медичну, соціально-економічну, інформаційну і юридичну допомогу, спрямовану на вирішення їхніх життєвих проблем.

 Наталія Могильова.

Директор Борівського РЦСССДМ.