Общество

Де руки і охота, там ладиться робота. Липень 2012 р.

Де руки і охота, там   ладиться   робота

us1Кажуть, що жнив взагалі легких не буває, кожного року вони особливі. Погода ніби навмисне ви-пробовує хліборобів на витривалість, бо цьогорічне літо одночасно і спекотне, і дощове. Не так просто було жниварям вибрати момент, щоб по-справжньому взятися і в стислі строки зібрати вирощене, хоч усе для цього підготували заздалегідь – і техніку, і зернотоки, і склади.

us2За кермом комбайнів СТОВ «Шийківське», звичайно ж, найдосвідченіші. У складі трьох збирально-транспортних екіпажів комбайнери Євген Устименко, Станіслав Коваленко, Олександр Нікітенко, Геннадій Віннік, Віктор Дударенко, Микола Коваленко, водії Микола Калюга, Анатолій Головатенко, Юрій Безкоровайний, Василь Фалько. Тут же на полі і пожежна команда (Василь Печений та Іван Царьов), за ходом робіт спостерігає інженер господарства Олег Нікітенко, щоб при необхідності надати термінову допомогу, а головний агроном Ніна Устименко весь час контролює вологість зібраного збіжжя.

us3Старанно працювали, готуючись до жнив, і працівники токового господарства Оксана Хатнянська, Вікторія Зубова, Марія Царьова, механізатор Микола Устименко, водій Олександр Суліган, завідуюча током Марія Коломієць. Збіжжя, доставлене на зернотік, старанно очищає оператор ЗАВ-20 Федір Бірак  його облік веде Юрій Ханійчук. Всі приміщення дезінфіковано, всередині них і на території току весь час підтримується порядок, наявна техніка відремонтована. Тож під відкритим небом на зернотоку - ні зернини, все в складах.

us4- Станом на 6 липня у нас вже зібрано урожай із половини площ озимих, урожайність  складає 31 ц/га, все зерно І класу, - розповідає керівник господарства Володимир Устименко. – Нещодавно ми отримали новий зернозбиральний агрегат «Кейс», тож він відразу приступив до роботи. Комбайн потужний, сучасний, і ми впевнені, що тепер, якщо погода не стане на заваді, зберемо вирощений врожай у найкоротші строки.

us5Зважаючи на те, що в останні роки кліматичні умови змінюються, вирішили посіяти сорти озимої, витривалі до посух, це «Одеська 267» і «Астет», всього посіяно 718 га озимих. На площі близько 200 га озима посіяна на парових ділянках, і ці поля значно відрізняються від тих, де посіяно по попередниках. 

Хоча слід зазначити, що пшеницю вирощуємо лише відповідно до  технології, вчасно сіємо підготовлене насіння, проводимо  дворазове весняне підживлення, захищаємо рослини від бур`янів, хвороб, шкідників.

us6Жнива цього року почалися на два тижні раніше, ніж зазвичай, але ми були готові до такого відповідального періоду, тому збирання ранніх зернових проведемо у короткі строки. Не можу сказати, що жнивам заважають великі дощі, але невеликі проганяють нас із поля, тому доводиться робити перерви у роботі. Та щойно вигляне сонце і висушить хлібостій, робота знову кипить. Щоб не гаяти час на обіди, дворазове харчування передбачене прямо в полі. Усі готові працювати цілодобово, тільки б зібрати і зберегти вирощене.

us7На скошених полях відразу починаємо проводити такий важливий агрозахід, як лущення. На даній ділянці робіт зайняті механізатори Сергій Гунько і Сергій Павленко.

У нас склалася добра традиція на початку жнив проводити свято першого снопа і після їх закінчення – обжинки. І цих свят усі хлібороби чекають з нетерпінням.

us8Незабаром плануємо почати розрахунки за орендовані паї. За бажанням пайовики зможуть отримати пшеницю, згодом – зерно кукурудзи, солому. Її ми заготовляємо, бо на селі не можна вижити без власного господарства, тож усім необхідна солома.

Окрім ранніх зернових, на полях достигає соняшник і кукурудза на зерно. Можна сказати, що на даний час ці культури знаходяться у нормальній стадії розвитку.

Олена КОЛЕСНІКОВА.

 

 Контроль доступа - один с важнейших шагов сохранения результатов своего труда, начиная от охраны материальных ценностей и собранного урожая до обеспечения нераспостранения конфиденциальной информации, составляющей коммерческую тайну. Отслеживать и предотвращать несанкционированный доступ поможет компания "Система безопасности telandcom.ru", реализующая и эффективно настраивающая различные системы контроля доступа: шлагбаумы, турникеты, электронные замки и магнитные карты, видеодомофоны, сигнализации.