Официально

Амброзія полинолиста 2012 р.

Амброзія полинолиста

 Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові, а також городи, сади, виноградники, луки, пасовища, полезахисні лісові смуги.

 Найбільш часто страждають від амброзії ярові зернові і просапні культури, особливо соняшник.  Вона переростає і заглушає їх, що призводить до різкого зниження врожаю.  Засмічення зернових амброзією вкрай ускладнює збирання врожаю.  На луках і пасовищах цей бур’ян витісняє злаково-бобові трави і різко знижує кормові якості сіна.  При поїданні коровами корму з амброзією молоко набуває гіркого присмаку.

 Амброзію полинолисту з повним правом можна назвати екологічним бур’яном.  Добре відомо, що пилок амброзії викликає захворювання у людей амброзійний поліноз (сінну лихоманку).  У людей опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, з’являються нежить і сльозотеча, погіршується зір, підвищується температура, виникає слабкість, а в більш тяжких випадках втрачається працездатність.  Лікування алергії, заподіяної пилком амброзії, довге і важке, а часом безрезультатне.

  Для попередження розповсюдження бур’яну необхідно проводити карантинні, агротехнічні та хімічні заходи.  На присадибних ділянках, на території, прилеглій до житлових будинків, бур’ян необхідно виривати з коренем.

А тому  вже зараз надзвичайно важливо знищити навіть найменші вогнища амброзії.

Борівським пунктом карантину рослин проведено певну роботу в районі по локалізації та ліквідації карантинних організмів. Було перевірено  вісім с/г підприємств на дотримання вимог законодавства у сфері карантину рослин.

Також були проведені обстеження с/г угідь підприємств, сільських рад, та фізичних осіб на виявлення карантинних бур`янів. Про випадки невиконання правил боротьби з карантинними   бур`янами повідомляйте за тел.: 6-19-30.

Слід нагадати, що за порушення правил боротьби із карантинними бур`янами, хворобами та шкідниками  землекористувачі несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. На фізичних осіб - у розмірі чотирьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб - до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Вадим БЕЗИМЕННИЙ.

Державний інспектор з карантину рослин.