Авторское, Общество

Запахло хлібом — це уже жнива, лягла янтарна пшениця у покоси…

Запахло хлібом - це уже жнива, лягла янтарна пшениця у покоси…Жнивне поле завжди пахне по особливому – стиглою пшеницею, соломою, високо у небі співають жайворонки, крізь марево гарячого повітря вдалині видніється комбайн, який наче могутній криголам розрізає янтарне море пшениці і впевнено рухається вперед.

Це мої особисті враження від кожної поїздки на жнивне поле. А ось для хліборобів цей період дуже напружений і відповідальний. Цього року у ФГ «Кириченко М» необхідно зібрати 2300 га ранніх зернових, що дещо більше, ніж торік. Врожайність від 35 до 60 ц/га, зерно ІІ та ІІІ класу.

Перевагу надали сортам «єрмак», «турунчук», «богдана», тобто одеської, донецької та луганської селекції, що найбільш врожайні у наших кліматичних умовах. А взагалі у господарстві вирішили щороку експериментувати з сортами, адже наука не стоїть на місці і весь час з’являються нові врожайні сорти ранніх зернових.

Для того, щоб жнива провести у стислі строки, задіяно всю необхідну техніку – 4 комбайни: «Джон Дір» (нещодавно придбаний), «Славутич», «Вестерн» та «Акрос», а також автомобілі та трактори.

- Торік ми закупили посівний комплекс фірми Джон Дір, дана техніка за один прохід проводить необхідні агрозаходи, – розповідає керівник ФГ «Кириченко М» Микола Кириченко. – Якщо раніше ми поля дискували, потім проводили культивацію, сіяли і коткували, то зараз новою сівалкою всі заходи проводимо одночасно. І маємо економію паливно-мастильних матеріалів, посівного матеріалу, а сходи отримуємо більш дружні. Коли впевнилися, що дана техніка і потужна, і економна, і високопродуктивна, придбали ще дві 8-рядні сівалки для просапних культур.

Цього року вирішили провести експеримент: на полях, де зібрали озиму, посіяли ультраранній соняшник і вже отримали сходи. А наступного року можна спробувати посіяти інші культури, наприклад, гречку.

Добросовісно трудяться на жнивах комбайнери Михайло Луців, Вадим Клименко, Сергій Гойда, Павло Масалаб, Анатолій Сидоренко, Віталій Шинкаренко, Олександр Сало, Юрій Шевченко, а також водії Павло Лозовий, Олександр Лоза, Олександр Савченко, Сергій Голик, Олександр Ніконович, механізатор Юрій Соляник.

Зібране збіжжя відвозимо на тік господарства і елеватор. На току оператор ОВС Віктор Козак очищає зерно і протруює, допомагає йому Михайло Острижний.

Було вирішено ячневу солому зібрати, а пшеничну – розкидати по полю, щоб заорати новопридбаним розрихлювачем на глибину 30-35 см. Даний агрозахід проводитимуть механізатори Володимир Кононенко, Олег Задніпровський, Володимир Гойда, Віктор Бурлачко. Вони працюватимуть у 2 зміни, щоб завершити роботу за 3 тижні.

Після цього, згідно технології, поля закультивують (вирівняють ґрунт), тож навесні буде менше роботи, як зазначив керівник ФГ.

Для працюючих на жнивах створено хороші умови для роботи – закуплено спецодяг, організовано триразове гаряче харчування.

Загалом, керівництвом господарства передбачено все, аби жнива 2014 пройшли з мінімальними втратами і в найкоротший термін, але на заваді інколи стає погода.

Хочеться додати: ще торік у ФГ полагодили млин, що знаходиться у Богуславці, і тепер пайовики та всі бажаючі можуть купити чи обміняти пшеницю на борошно. До речі, для цього використовують пшеницю лише ІІ класу.

Зважаючи на те, що пайовики господарства проживають в різних селах (Богуславка, Маліївка, Піски-Радьківські, Дружелюбівка), їм привозять сільгосппродукцію додому.

Олена Колеснікова.

xlib2