Авторское, Безопасность

Як не стати жертвою шахраїв

Останнім часом зачастили випадки, коли шахраї телефонують на домашній чи мобільний телефон громадян переважно в нічний час, представляються працівниками правоохоронних органів і повідомляють про те, що їх близький родич затриманий за здійснення ДТП або іншого злочину. Для «вирішення питання» і запобігання неприємностей, злочинці пропонують перерахувати кошти на номер мобільного телефону, або номер банківського рахунку.

У такій ситуації необхідно одразу ж покласти слухавку телефону та спробувати зателефонувати рідному, про якого розповідали шахраї. У жодному разі не виконуйте вимоги злочинців!!! Якщо рідний не відповідає на телефонний дзвінок або оператор мобільного зв’язку говорить що «Зв’язок тимчасово відсутній», не варто перейматися, а необхідно відразу звернутися до міліції за номером «102», або іншим зручним для Вас способом і розповісти про те, що сталося.

Так, 13 лютого цього року до чергової частини Борівського РВ надійшла заява від гр. К., мешканки смт Борова, про те що двома днями раніше на її мобільний зателефонував невідомий чоловік з голосом, схожим на її зятя, та попрохав перевести на картку «Приватбанку» гроші в сумі 3 тис. грн. за вирішення проблеми у зв’язку зі скоєнням ДТП в м. Києві, де він знаходиться на заробітках. Гр. К. відразу ж перерахувала гроші на рахунок, після чого зателефонувала зятеві та зрозуміла, що її ошукали невідомі особи.

За даним фактом ведуться оперативно-розшукові заходи по виявленню злочинця.

Анастасія Глущенко, інспектор ЗН та ГФ Борівського РВ ГУ МВСУ в Харківській області.