Авторское, Общество

Успішний фініш хліборобів Шийківки

Успішний фініш хліборобів Шийківки«Бій за врожай» - такий вислів можна часто почути під час жнивного періоду. А для працівників СТОВ «Шийківське» ці слова набули особливого значення. Вони дійсно билися за врожай, бо доводилося проводити жнива в досить складних ситуативних умовах. Не секрет, що на території Борівщини дислокувались військові формування, і щоб убезпечити себе, виставляли світло-шумові гранати, в тому числі й на полях, де дозрівали ранні зернові. Зараз, коли військових немає, ніхто точно не знає місцезнаходження таких «подарунків» і під час збирання врожаю, вони зриваються і хліборобам доводиться або гасити вогонь, або викликати МНС. Звичайно, все це затримувало процес збирання.

І все ж, не зважаючи на всі проблеми (у тому числі й погодні), хлібороби господарства прагнули провести нинішні жнива якнайшвидше. Тому працювали, як кажуть – від роси до роси. Бувало, що на полі трудилися й далеко за північ.

Але хлібороби не скаржилися на втому, бо добре розуміють, що під час жнив необхідно «викластися» на всі 200 відсотків, така пора. Та й цьогорічне дощове літо теж диктує свої правила.

Вирощений урожай озимих необхідно було зібрати на площі 615 га, на жнивному полі трудилися три зернозбиральні ланки, за кермом «Кейса» - комбайнери Євген Устименко і Станіслав Коваленко, на «Донах» - Віктор Дударенко, Микола Коваленко, Олександр Нікітенко, Геннадій Віннік, з поля на тік зерно відвозили водії Микола Калюга, Юрій Безкоровайний, Іван Царьов, Василь Фалько. Щоб зекономити час і заправити техніку в полі, водій Ігор Царьов підвозив пальне на спецавтомобілі.

В полі весь час чергували зварювальник Віталій Бурлачко, пожежник Володимир Горенко, оборював жнивні загінки механізатор Василь Печений.

Коли номер районки готувався до друку, зателефонував керівник СТОВ Володимир Устименко і повідомив, що цьогорічні жнива дійшли до фіналу, з чим ми й вітаємо Володимира Васильовича і весь колектив господарства.

- Врожайність озимої пшениці становить 50 ц/га, - розповів В.В.Устименко. – Вся пшениця ІІ та ІІІ класу, цьому сприяло те, що своєчасно випадали дощі, а також - дотримання технології вирощування озимих: вчасна осіння сівба, внесення достатньої кількості мінеральних добрив, використання гербіцидів, фунгіцидів та інсектицидів під час обробітку посівів. Останнім часом клімат змінився, тому ми вирішили зупинитися на таких сортах озимої пшениці, що добре пристосовані до засушливого і малодощового літа (нинішнє виняток).

Для працюючих на полі ми створили всі умови: триразове гаряче харчування, літній душ. До речі, смачні обіди готують кухарі Ніна Колосова та Наталія Коваленко, а підвозив їжу працюючим Іван Сидоренко.

Окремо слід зазначити про підготовку току до приймання врожаю, адже не дарма каже народна мудрість: не той хліб, що у полі, а той, що у коморі. Тому даному питанню приділили багато уваги і своєчасно провели дезінфекцію та дезінсекцію приміщень. Приймали зібране збіжжя завідуюча токовим господарством Марія Коломієць, механізатор Євген Устименко, працівники току Алла Сосновик, Оксана Хатняк, оператор ЗАВ 20 Федір Бірак і тракторист навантажувача Микола Устименко.

Жнива 2014 для працівників СТОВ завершені, залишаються відкритими проблеми, що стосуються цін. Вони - на рівні минулорічних, хоча при цьому вартість паливно-мастильних матеріалів, запчастин, міндобрив тощо зросла. І хто вирішуватиме дану проблему, невідомо.

Олена Колеснікова.

finish4 finish5 finish2 finish3