Авторское, Общество

Коли народ і армія єдині

Чергову партію гуманітарного вантажу для воїнів АТО направив до Ізюмщини народний депутат України, Президент громадської спілки «Соціальний Рух Поваги» Віктор Остапчук.

Ще в квітні, на самому початку антитерористичної операції, В.Остапчук підключився до допомоги українській армії, надаючи, зокрема, фінансову підтримку в облаштуванні та утриманні блокпостів, розташованих в Ізюмському районі.

Надалі ця допомога стала більш адресною. Приміром, днями на прохання матері мобілізованого жителя Шевченківського району народний депутат придбав для хлопця бронежилет VІ ступеню захисту. А ще передав для наших захисників 2600 «солодких» наборів із згущеним молоком, печивом і чаєм, а також - біноклі з 32-кратним збільшенням, бетонні шпали для посилення блокпостів і т.д.

- За все велике спасибі, а особливо - за біноклі, - подякував народного депутата заступник командувача Північного напрямку АТО полковник Валентин Федичев. - Солодощі солдатам, звичайно, потрібні, це нагадує їм про дім. Але, за великим рахунком, без них ми можемо і обійтися, а от засоби спостереження нам просто необхідні. Наприклад, потужні біноклі, стереотруби, прилади нічного бачення, тепловізори, сучасні компактні радіостанції з хорошими акумуляторами. Так, ми воюємо і без цього обладнання, але це ускладнює бойові дії. Тому, у кого є така можливість, ми просимо підтримати ініціативу Віктора Остапчука та допомогти саме у придбанні сучасних засобів спостереження та зв'язку.

Допомагає народний депутат й Ізюмській центральній міській лікарні, куди надходять поранені бійці з Донецької області. До відправки у військові госпіталі Харкова чи Києва тут їм надається вся необхідна кваліфікована допомога. На прохання ізюмських медиків для лікарні були придбані бактерицидні лампи, матраци, ковдри, а також вкрай необхідні для реанімаційного блоку багатофункціональне ліжко і кардіомонітор - апарат стеження за роботою серця та органів дихання.

- Це апарат високого класу, він потрібен для спостереження за станом важких хворих, - пояснює завідувачка відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Тетяна Зінченко. - А багатофункціональне ліжко може трансформуватися, змінюючи положення хворого. Той, кому доводилося доглядати за лежачими хворими, знає, як це важко робити вручну. Звичайно, для важких хворих нам потрібне не одне таке ліжко, адже відділення реанімації розраховане на шість ліжок. Ще необхідні протипролежневі матраци, апарати для штучної вентиляції легенів, електровідсмоктувачі. Сподіваємося на допомогу небайдужих людей, таких, як Віктор Миколайович.

Допомога небайдужих зараз необхідна і вимушеним переселенцям із зони АТО, насамперед - дітям. Віктор Остапчук допоміг з організацією відпочинку 34 дітей з Краматорська в таборі «Сосновий» поблизу Куп'янська, а також опікується близько 200 жителями Слов'янська, які знайшли притулок у таборі «Прометей».