Авторское, Общество

Ігор балута на Борівщині

Ігор балута на БорівщиніГолова Харківської облдержадміністрації Ігор Балута відвідав з робочим візитом Борівський район. Ознайомився з ходом збирання зернових, з умовами проживання сімей, які виїхали з Донецької та Луганської областей і тимчасово проживають у Борівському районі.

Так, в районі зібрано вже 6945га ранніх зернових з 13 тис. га по сільгосппідприємствах. Середня врожайність по району складає близько 40 ц/га, на деяких полях - понад 50 ц/га. «Це висока врожайність і хороший показник», - зазначив Ігор Балута.

На сьогоднішній день завершено жнива у сільгосппідприємствах «Добробут плюс», «Шийківське», «Новий шлях», «Солоненське». Всього в районі близько 100 сільгосппідприємств, 20 з них - великі. Механізатори забезпечені всіма необхідними умовами праці, для них організовано триразове гаряче харчування в полі. Вся техніка повністю забезпечена паливом, працюють 109 комбайнів. «Якщо погодні умови дозволять, то аграрії району зберуть урожай зернових за 7-8 робочих днів», - підкреслив Віталій Кіян.

В районі на належному рівні проводиться робота з громадянами, які виїхали з Донецької та Луганської областей. Станом на 12 липня в районі зареєстровано 1158 громадян; це 626 сімей, в яких 257 дітей. Кількість багатодітних сімей - 9.

«30% сімей проживають на туристичних базах відпочинку, інші - у своїх знайомих і родичів», - сказав Ігор Балута. До пенсійного фонду звернулося 478 осіб, щоб перевести пенсійні справи з місця їх постійного проживання до Борівського району. Більше 100 справ уже переведено і люди отримують пенсії. У центральну районну лікарню за медичною допомогою звернулися 104 людини. Всім надана необхідна допомога. У районний центр зайнятості на облік стали 16 осіб, 4 з них працевлаштовані, одна з них - лікар-кардіолог. У дитсадки оформлено 12 дітей, в пришкільних таборах відпочивають 2 дитини.

Зустріч пройшла за участю голови Хмельницької облдержадміністрації Леоніда Пруса. За його словами, батальйон з Хмельниччини прибув у Харківську область недавно, тож він вирішив особисто перевірити, як облаштувалися бійці на новому місці. «Ми переконалися: умови нормальні, харчування хороше, - зауважив Леонід Прус, - постільною білизною забезпечені. Є проблеми. Зокрема, недостатньо засобів зв'язку, не вистачає бронежилетів, але ми працюємо в цьому напрямку. Крім того, його земляки зібрали гуманітарну допомогу - питну воду, продукти харчування».