Общество

Збираючи цьогорічний врожай, дбаємо про наступний

Збираючи   цьогорічний   врожай,  дбаємо   про   наступний

niva1Цього року у фермерському господарстві «Нива 2006» необхідно зібрати 540 га ранніх зернових: озиму пшеницю, жито і тритікале. Про хід жнив розповідає керівник господарства Олександр Григорович Калюга.

- Сівбу озимих восени почали з 15 вересня, строки даного агрозаходу останнім часом змістилися через погодні умови. Хочу сказати, що всі посіви були збережені після зимівлі і одразу ж навесні ми провели їх підживлення, внесли  КАС та аміачну селітру.

niva2Як показує практика, добрива КАС ефективні, але їх, на жаль, не так просто придбати. І ще одне: провівши аналіз куплених добрив, упевнився, що вміст азоту у них значно менший, ніж це зазначено у складі.

niva3У період вегетації посіви озимих, ячменю, гороху, вівса і частину площ соняшнику та кукурудзи двічі обробили баковою сумішшю, що складається з гербіциду, фунгіциду, інсектициду і мікродобрив («ліносол», «вимпел», «лідер», «фолікер»). Тож навесні проведено великий обсяг робіт, внесенням бакової суміші займалися механізатори Юрій Кравцов, Сергій Пелих, Олексій Пянзін.

І результат не забарився – пізні культури на даний час знаходяться у гарному стані, а зерно озимої пшениці ІІ і ІІІ класу.

Якщо порахувати вартість всіх засобів хімзахисту, внесених навесні, сума складе понад  2,5 тисячі гривень на гектар. І все це входить у собівартість зерна. Тому нам дуже важливо, яка буде ціна на продукцію, щоб вона відповідала затратам.

niva4Ми надаємо перевагу таким сортам озимої: «Василина», «Смуглянка», «Подолянка», «Фаворитка», «Золотоколоса». До речі, в умовах спекотних і малодощових осені, весни та літа найкраще себе зарекомендувала пшениця сорту «Подолянка», навіть по стер-ньових попередниках отримуємо врожайність 35 ц/га.

Жнива у господарстві ще продовжуються, на початок тижня врожайність озимої пшениці складала 27-30 ц/га, не враховуючи поля, де пшениця посіяна на парових площах.

До збирання ранніх зернових підготувалися завчасно: придбали необ-хідну кількість паливно-мастильних матеріалів, відремонтували наявну техніку. Жнива проводимо двома комбайнами «Акрос» і «Вектор», за кермом зернозбиральних агрегатів хлібороби Олександр Пелих, Сергій Пелих, Анатолій Шаповалов, Сергій Крилевський. Перевезенням зерна з поля займаються водії Сергій Бібіков, Микола Глухачов і Віталій Губар. З току на елеватор зерно відвозить Анатолій Передрій.

Народна мудрість говорить: «Не той хліб, що в полі, а той, що в коморі». І це дійсно так, тому ми прагнемо збирати вирощене у найкоротші строки, з найменшими втратами. З поля зерно перевозимо на тік господарства, де оператор ЗАВ-20 Олександр Кулик очищає його.

Також ми приступили до підготовки грунту до врожаю наступного року. Цю роботу виконують механізатори Олексій Пянзін і Юрій Кравцов. У залежності від стану грунту на кожному полі вирішуємо, як його обробляти: плугом, дисковою бороною чи плоскорізом.

Для працюючих у полі готуємо гарячу їжу двічі на день.

На даний час господарство вже на 20% розрахувалося з пайовиками, за бажанням вони отримали цукор, зерно кукурудзи, ячмінь, пшеницю минулорічного врожаю, а також гроші.

Підготувала Олена КОЛЕСНІКОВА.