Общество

Бухгалтерія — серце підприємства

Бухгалтерія - серце підприємства

buxПрофесія бухгалтера доволі старовинна. Вже в Древній Індії існували бухгалтери по обліку ведення сільськогосподарського виробництва. Перші друкарські книги з’явилися в XIV — XV століттях,  серед них - «Трактат про рахунки і записи» італійського математика Луки Пачоли — перша книга з бухгалтерського обліку. У Росії посада бухгалтера була офіційно заснована Петром I на початку XVIII століття.

Слово «бухгалтер» походить від німецьких слів «книга» («buch») та «тримати» («halten»). Річ у тім, що колись бухгалтери записували всі здійснені фінансові операції у книгу бухгалтерського обліку. А от зараз бухгалтер опти-мізує фінансову діяльність підприємства, слідкує за станом його рахунку та за своєчасністю проведення всіх фінансових операцій, використовуючи для цього переважно комп’ютер.

Сьогодні  професія бухгалтера набула неабиякої суспільної значимості, адже без бухгалтера не зможе існувати жодне підприємство.

Мабуть, ніхто не  мріє в дитинстві про професію бухгалтера. Більшість дітей бачать себе в майбутньому лікарями, вчителями, акторами, льотчиками. Згодом життя вносить корективи у свідомість підростаючого покоління, і, осягнувши реальність, хлопчики починають працювати міліціонерами, пожежними, охоронцями, вантажниками і т.д., а дівчата - секретарями, перукарками, бухгалтерами. І якщо раніше часто працювали на одній роботі майже до самої пенсії, то на сьогодні життя змінилося корінним чином, оскільки переважній більшості  громадян доводиться дуже часто змінювати роботу. У зв’язку з цим, у кожної людини виникає бажання мати професію, яка  б забезпечила гарантію зайнятості та стабільне джерело доходу для сім’ї. Саме з цієї причини починають цінитися професії, які дають великі можливості для працевлаштування. Однією з таких професій є професія бухгалтера.

Не мріяли в дитинстві бути бухгалтерами і працівники відділу бухгалтерського обліку Борівського районного центру зайнятості Тетяна Кавун і Ольга Волчкова. Та, обравши для себе цю професію, не жалкують про свій вибір.

Тетяна Кавун очолює відділ і є головним бухгалтером райцентру зайнятості. Після закінчення Харківського національного аграрного університету, отримавши спеціальність «економіст з бухгалтерського обліку і фінансів», у 2002 році вона прийшла працювати в управління Державної казначейської служби в Борівському ра-йоні.  З першого дня роботи Тетяна зрозуміла, що не помилилась у виборі професії. Її кар’єрний ріст був швидким - через три роки Тетяні Кавун  запропонували посаду головного бухгалтера в Борівському районному центрі зайнятості. Розуміючи, наскільки це відповідальна й важка робота, Тетяна все ж не роздумувала - погодилася на пропозицію одразу.  «Я люблю свою роботу, - говорить Тетяна, - дехто вважає, що робота бухгалтера рутинна і нудна, але для мене вона цікава. Сучасне життя вимагає від бухгалтера гнучкості і постійного підвищення кваліфікації. На цій посаді доводиться постійно вчитися, так як змінюється законодавство, з’являються нові інструменти, програми та технології. Загалом, нудьгувати не доводиться». На робочому місці Тетяна Кавун - уважна, впевнена, наполеглива, прагматична, вдома - вона, перш за все,  любляча дружина й матуся.  Свій вільний час воліє проводити на природі з чоловіком Володимиром, сином Вадимом і донечкою Євгенією.

Ольга  Волчкова обіймає посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку - бухгалтера Борівського районного центру зайнятості. До цього 15 років працювала в Борівській селищній раді, в центрі зайнятості  вона трудиться вже 15 років. Незважаючи на те, що мала чималий досвід роботи бухгалтером, Ользі Іванівні на новому місці роботи довелося знову вчитися - освоювати комп’ютер, вивчати нове законодавство, одним словом, підвищувати свою кваліфікацію. Зосередженість, уважність, відповідальність, а головне - любов до своєї роботи допомогли їй швидко освоїтися на посаді бухгалтера районного центру зайнятості. Молодший син Віталій пішов маминим шляхом - отримав фінансово-економічну освіту, зараз працює головним економістом сектору кредитів відділу розвитку банківського бізнесу Ощадбанку України, а старша донька Олена своє життя з бухгалтерією пов’язати не захотіла, вона - вчитель української мови та літератури. Діти повиростали, є вільний час, щоб відпочивати, займатися улюбленими справами. Ольга Іванівна має два хобі - любить читати книжки і займатися вирощуванням овочів. На дачі вона відпочиває душею. Радує серце господині гарний урожай на городі, різнобарвні квіти на подвір’ї. Часто приїжджає в гості маленька помічниця - онучка Поліна, яка залюбки разом із бабусею порається по господарству. Люблячий чоловік, здорові, щасливі діти, онучка, улюблена робота, дружний колектив - це і є щастя Ольги Іванівни. І хоча в житті не завжди буває легко, та вона ніколи не впадає у відчай, бо життєрадісна, оптимістична. За це її люблять і поважають друзі, колеги по роботі.

Лише найкращі слова на адресу Ольги Волчкової і Тетяни Кавун сказав  директор Борівського районного центру зайнятості Віталій Кіян: «Бухгалтерія - це серце будь-якого підприємства. Від бухгалтерів залежить процвітання організації. Тому дуже важливо, щоб бухгалтери були кваліфіковані. Саме такі спеціалісти працюють у районному центрі зайнятості. І Тетяна Кавун, і Ольга Волчкова - працелюбні, уважні, до своїх обов’язків ставляться з великою відповідальністю, мають авторитет серед колег. За плідну працю неодноразово нагороджені Грамотами та відзначені Подяками райдержадміністрації і районної ради, Харківського обласного центру зайнятості.

Вітаючи бухгалтерів із їхнім професійним святом - Днем бухгалтера, бажаю їм успіхів у роботі та в особистому житті, здоров’я, довголіття, бадьорості та наснаги.»

Тетяна ГУНЬКО.