Официально

Держава крокує вперед

Держава крокує вперед

Ось і закінчилося свято футболу Євро-2012, промайнула перша половина року і саме час поставити питання: а що ж такого позитивного відбулося в нашій державі за цей період? Чи можуть українці сьогодні пишатися власною країною, і чи має влада право на подальше керування?

Євро-2012 стало тієї подією, на яку ми всі, громадяни України, чекали не один рік. Людей мучили сумніви щодо спроможності влади організувати турнір на високому рівні. Деякі взагалі не вірили в успіх проекту під назвою Євро-2012. Але сам турнір довів, що він був того вартий.

Україна достойно склала іспит на право проведення футбольної першості. Цього літа Київ, Донецьк, Харків та Львів, а також наші футбольні міста-побратими у Польщі, стали справжніми футбольними столицями Європи.

Це свято футболу стало найкращою візитівкою України для запрошення до нашої країни туристів та залучення нових інвестицій для подальшого розвитку. Президент України правильно зауважив, що Євро-2012 зламало багато стереотипів, які вибудовували довкола нашої країни окремі європейські мас-медіа, і показало всьому світу привітну, сучасну, безпечну Україну. Основні висновки робили туристи – 1 мільйон 800 тисяч вболівальників, які відвідали нашу державу за час проведення чемпіонату. За словами численних європейських фанів, особливо англійців та шведів, чемпіонат Євро-2012 Україна організувала на високому рівні. Усі всім залишилися задоволені. Всім все сподобалося.

Окрім Євро, за перші півроку, що промайнули з січня місяця, владі вдалися ще кілька важливих звершень. Мова йде про парафування Угоди Про Асоціацію з Європою, початок впровадження в життя соціальних ініціатив Президента, перше засідання Конституційної Асамблеї, покликаної привести до ладу застарілу Конституцію 1996 року. Також можна згадати ухвалення Кримінального процесуального кодексу України, який дозволив зменшити бюрократичні процедури, обмежити випадки утримання під вартою, ввести нові заходи, які не пов’язані із обмеженням свободи особи.

Йде робота і у напрямку антикорупційних змін. Зокрема, Президентом затверджено порядок організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на посади в органах влади. Відтепер до призначення на посади не будуть допущені особи, які притягнуті до кримінальної відповідальності, або подали недостовірні відомості у деклараціях. Крім того, Верховна Рада прийняла законопроект глави держави про посилення гарантій незалежності судів. Він спрямований на те, щоб не допустити втручання органів прокуратури у діяльність судів.

Вагомим, якщо не визначальним фактором сучасної державної політики, Віктор Янукович визначив соціальний захист населення. І ще навесні влада отримала вказівку розпочати реалізацію нової соціальної політики.

З 1 травня у середньому на 120 гривень зріс середній розмір пенсій. І тепер середня пенсія сягнула майже 1 тисячі 400 гривень. Підвищені пенсії за вислугу років колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу. У середньому це підвищення складе 630 гривень. Таку доплату отримує 470 тисяч осіб.

З 1 липня влада підвищила державну соціальну допомогу дітям, пенсіонерам та інвалідам із малозабезпечених сімей. Для дітей вона відтепер складає не 50, а 75% прожиткового мінімуму, а для пенсіонерів та інвалідів цей показник доведений до 100%. Крім того, на кінець цього року 80% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, будуть перебувати у сім’ях громадян. З 1 липня підвищені прожитковий мінімум, мінімальна зарплата та мінімальні пенсії. І, як зазначає Президент, це тільки початок.

Шість  місяців 2012 року, напевно, дали Україні більше, ніж попередні п’ять років. Тому дуже хочеться сподіватися, що влада й надалі працюватиме у заданому Президентом руслі. Руслі, з якого починається джерело економічного розвитку та соціальної стабільності в Україні.

Вадим Майборода.

Журналіст.