Общество

Жнива в розпалі, липень 2012 р.

Жнива  в  розпалі

zhiv1Гостинно, з хлібом-сіллю зустрічали керівник Володимир Суботін і працівники ЗАТ «Борова Агро» генерального директора Олексія Гомона  і водія Володимира Єрмолу СТОВ а/ф «Новий шлях», які першими привезли машину зерна пшениці на елеватор. Аналіз зерна показав, що воно - високої якості, тож працівники агрофірми сміливо почали жнивувати. Приїхавши на поле, Олексій Гомон передав коровай агроному Віктору Северину, а він пригостив запашним хлібом усіх працівників агрофірми.

zhiv2Хліба в цьому році достигли на два тижні раніше, але працівників  СТОВ «Новий шлях» ранній початок жнивної кампанії не застав зненацька: вся  техніка вже давно була готова до проведення польових робіт, у наявності - необхідна кількість паливно-мастильних матеріалів.

zhiv3І хоча жнива -  нелегка й відповідальна пора для  трудівників агрофірми, та вони чекали її з нетерпінням. Для них - це гарна можливість заробити.  Цього року їм у порівнянні з минулим роком на 30% підвищено заробітну плату, виплата здійснюватиметься і в грошовій, і в натуральній формі, передбачені також і премії для тих, хто перевиконуватиме норму збирання врожаю.

zhiv4З великою відповідальністю ставиться до жнив керівний склад агрофірми: генеральний директор Олексій Гомон і агроном Віктор Северин, головний інженер Віталій Павленко, начальник машинно-тракторного парку Юрій Грабар, економіст Артем Ворохобін: вони мають забезпечити всі умови для плідної роботи і для того, щоб працівники почувалися комфортно, незважаючи на спеку й ненормований робочий день. Усіх працівників на поле привозить на автобусі водій Іван Петренко. Тричі в день для трудівників готують смачні й різноманітні обіди Тетяна Янчинська, Тетяна Гладюк і Тетяна Старікова, відвозить їжу на поле Валентин Дацюк. Зварювальник Юрій Сергійчук, токар Олександр Бараннік, коваль Володимир Соколов надають допомогу комбайнерам і водіям у ремонті техніки, Володимир Ладанець, Олександр Кармазін та Ігор Заворуєв здійснюють пожежну охорону на полях.

zhiv5Для всіх комбайнерів - і для тих, хто вже багато років жнивує, і для тих, хто за кермом комбайна був лише кілька разів, жнива - напружена робота. Зібрати зерно потрібно не лише швидко, щоб устигнути, поки погода сприятлива, а й якісно, без найменших втрат. Комбайнер Олександр Забийворота і його помічник Валерій Хомчик вже не перший рік жнивують на американському комбайні «Кейс» - у минулому році їм вдалося найбільше намолотити зерна, сподіваються, що і в цьому році зберуть найкращий урожай.  Наполегливо трудяться і комбайнери на Донах-1500: Юрій Марченко, Євген Волохатий, Сергій і Віталій Северин, Василь Бараннік, Віктор Купріянов. На відвезенні соломи - механізатори Володимир Бараннік, Олег Рибалко, Сергій Гунько, зерно возять на тік  Сергій Бондаренко, Володимир Єрмола, Олег Родін, Володимир Солодовнік, Олександр Козлов. На току машини із зерном важать, зерно очищують і відвозять на елеватор. Добросовісно трудяться на току завідуюча Тамара Печериця, Зінаїда Грабар, Тетяна Швидка, Олександр Кірюхін, Роман Солонічев, Віталій Вразовський, Світлана Білан, Іван Виноградський.  На скиртуванні соломи й лущенні стерні задіяні Сергій Гунько та Сергій Павленко. Облік роботи всіх працівників  здійснює обліковець агрофірми «Новий шлях» Оксана Родіна.

zhiv6СТОВ а/ф «Новий шлях» є одним із кращих сільгосппідприємств району і ПРАТ «Агротон», до складу якої вона входить. Секретом успішної роботи поділились генеральний директор агрофірми Олексій Гомон і агроном Віктор Северин. «Звичайно, велику роль відіграє посів якісного елітного насіння.  Цього року ми посіяли такі сорти: «Єрмак», «Розкішна», «Василина», «Одеська 267». Вчасно проводимо обробіток полів від хвороб, бур’янів, шкідників. Тому пшениця у нас, в основному, ІІ, зрідка - ІІІ класу. Насіння пшениці сільгосп-підприємства закупляють у нас кожного року для своїх посівних кампаній», - говорить агроном. «Але головне, від чого залежить успіх нашої роботи, - додає директор господарства, - злагоджений колектив. Він не змінюється вже протягом кількох років. Саме завдяки їм - і молодим, і досвідченим трудівникам, які невтомно й добросовісно працюють,- нам удається отримувати непогані врожаї. Тож хочу подякувати їм за вагомий внесок, який вони роблять не лише у розвиток нашого підприємства, а й  у сільськогосподарську галузь району, області.»

Коли номер готувався до друку, Олексій Гомон повідомив, що середня урожайність озимої склала 33 ц/га, за 4 дні було зібрано 1300 тонн зерна, пшеницю скошено  на 40% засіяних площ.

Підготувала Тетяна ГУНЬКО.