Общество

Від роси до роси

Від роси до роси

dplus1Хліб на Україні вважається символом святості, здоров’я та багатства. Тому жнива завжди були і є святою справою, і в той же час - це досить напружена пора. Адже важливо не просто зібрати вирощений врожай, а  й із найменшими втратами. Саме такі завдання ставлять перед собою хлібороби та керівник СТОВ «Добробут плюс» Василь Назарько.

Цьогорічним жнивам передували досить складні погодні умови – посушлива осінь, що не дала отримати своєчасні дружні сходи, малосніжна морозна зима, холодна затяжна весна, яка вже у травні майже миттєво перейшла у спекотне літо. І все це, звичайно ж, негативно позначилося на врожайності озимих культур та, зокрема, пшениці.

dplus2Після минулорічної рекордної врожайності зернових цьогорічна не надто тішить. Хоча, як зазначив Василь Володимирович, на даний час врожайність озимої пшениці становить понад 30 ц/га, все зерно ІІ та ІІІ класу.

Останнім часом у господарстві вже стало традицією отримувати сталі високі врожаї озимих культур завдяки дотриманню технології вирощування.

dplus3Під час обробки грунту тут звертають увагу на оптимальну щільність, структуру та аерацію грунту, збереження вологи, боротьбу з бур’янами, якісне закладення рослинних залишків і добрив, вирівнювання грунту. 

Озима пшениця вибаглива до наявності в грунті поживних речовин, тому велику увагу приділяють її підживленню, дотримуються термінів сівби, проводять захист від шкідників,      хвороб і бур’янів.

У господарстві надають перевагу сортам озимої пшениці одеської селекції, адже саме ці сорти добре зарекомендували себе в погодних умовах, які встановилися у нашій кліматичній зоні останнім часом.

dplus4Щоб жнива пройшли без затримок, у СТОВ завчасно ретельно підготувалися до них: придбали необхідну кількість паливно-мастильних матеріалів, запчастин, відремонтували наявну техніку, придбали нову.

Робочий день під час жнив починається з того часу, як з рослин сходить роса, а закінчується, коли впаде перша роса. І це звичайний ритм роботи, адже всі розуміють, що нині головне - зібрати вирощене у найкоротші строки.

- Для працюючих у полі організовано гаряче харчування, душ, під час перерви у польових роботах (після дощу) механізатори та водії проводять дрібний ремонт техніки, - розповідає керівник господарства. – Добросовісно трудяться під час жнив агроном Микола Заїка, комбайнери Микола Зінченко, Олександр Рівчак, помічник комбайнера Сергій Шабалдас, механізатори Григорій Малій, Дмитро Носик,  водій Сергій Захарченко та інші.

Зібране збіжжя привозимо на тік господарства, при необхідності досушуємо на сушарці ДСП-50.

Окрім озимої пшениці, ми вирощуємо ячмінь, гречку, соняшник, горох, просо, кукурудзу на силос. До речі, види на врожай даних культур досить високі, бо останнім часом випадають рясні дощі.

Після збирання зернових поля на деякий час плануємо не дискувати, щоб спровокувати ріст бур’янів після опадів, а на початку серпня всі поля задискуємо і підготуємо до подальшої роботи.

Відразу після жнив почнемо розрахунки за орендовані паї, видаватимемо вирощену продукцію за бажанням - пшеницю чи ячмінь.

Наше господарство продовжує нарощувати поголів’я свиней та ВРХ. Плануємо спорудити нові виробничі приміщення. Вважаю, що на сьогодні тваринництво - досить перспективне заняття, яке приносить певний дохід. Надалі плануємо не просто здавати молоко до Куп’янського МКК, а займатися переробкою на місці, щоб реалізовувати готову продукцію населенню.

Олена КОЛЕСНІКОВА.

На знімках: колектив СТОВ «Добробут плюс» під час роботи на жнивах.

 

Мало кто знает, что гранитный щебень имеет повышенную радиоктивность. Но как быть, если необходим прочный материал для создания насыпи, фундамента или дорожного покрытия? Гравийный щебень, добываемый с помощью дробления скалы и просеивания породы, хотя и не такой прочный, как гранит, но намного экологичнее и идеально подходит для применения в жилых сооружениях и сельском хозяйстве. А потому дорожный щебень лучше заказывать на базе гравийной породы. Гравийный щебень морского или речного происхождения для дорог кроме прочности имеет еще и высокие декоративные характеристики, не имеет острых углов, что дает возможность ходить босиком по нему.