Авторское, Общество

У кожній зернині — життя

У кожній зернині - життяХліб на Україні вважається символом достатку, радості, щастя, здоров’я та багатства. І жнива завжди були святою справою. Бо в кожній зернині – життя.

Це - найвідповідальніша і напружена пора для хліборобів, адже необхідно у найкоротший строк зібрати врожай озимих, що ріс з осені. До цього додається хвилювання як вони перезимують (і не даремно, бо ми живемо у зоні ризикованого землеробства). Навесні теж відповідальний період: пшеницю слід підживити, провести всі необхідні агрозаходи.

І ось нарешті озимі поля із смарагдового кольору стали золотаво-жовтими, хліба достигли і настав час їх збирати.

До жнив у СТОВ «Добробут плюс» (керівник Василь Назарько) готувалися заздалегідь: придбали паливно-мастильні мате-ріали, підготували всю техніку, що задіяна на збиранні ранніх зернових.

Цьогоріч у господарстві необхідно зібрати 450 га озимої пшениці сортів «одеська 267», «єрмак» і «єсаул».

Як і передбачали синоптики, під час жнивного періоду на Борівщині знову почалися дощі, тому жнива затягуються, але як і заплановано, вони закінчаться за 6 робочих днів.

- Навесні ми провели три обробітки озимих, - розповідає керівник СТОВ Василь Назарько. – Перший – внесли на кожен гектар по 100-120 кг аміачної селітри. Під час другого обробили рослини фунгіцидами, інсектицидами та стимулятором росту КАС. Через 20 днів всі названі агрозаходи повторили, третій обробіток – внесли гербіциди і КАС. Все це дало можливість отримати з кожного гектара по 40 ц зерна ІІ та ІІІ класу. А по кращих попередниках і по 50 ц/га.

Збирання ранніх зернових у господарстві проводять двома комбайнами «Полесье» 1218. Перший був куплений 4 роки тому, другий - минулої осені.

- Про придбання другого «Полесья» ми думали неодноразово і зважилися купити зернозбиральний агрегат у кредит, - продовжує розповідь Василь Володимирович. - Даний комбайн компактний і маневрений, розрахований на пропускну здатність не менше 8 кг/с і здатний видати на годину не менше 12 тонн бункерного зерна. Крім високої технологічної надійності, він універсальний і простий в обслуговуванні. Комфортна кабіна, комплектуючі від кращих виробників, електронні засоби контролю і управління доповнюють гідності класичної конструкції. Економне використання пального – теж має вирішальне значення. Щодня кожним агрегатом комбайнери скошують по 35-45 гектарів озимої, намолочують по 120-140 т зерна.

Добросовісно трудяться на збиранні хлібороби Олександр Рівчак і Олександр Симоненко, помічник – Олег Кушка. З поля на тік підприємства зерно відвозять двома КамАЗами з причепами Сергій Захарченко і Володимир Погрібняк, а також чотирма тракторами МТЗ з причепами - механізатори Григорій Малій, Віктор Носик, Дмитро Носик та Сергій Шабалдас.

Прийманням збіжжя на тік керує Анатолій Борисенко, бурти зерна у складах формує Володимир Заїка.

Безперервну роботу на полі організовують головний інженер сільгосппідприємства Анатолій Заїка та агроном Юрій Погрібняк.

Як навесні день рік годує, так і під час жнив – кожна година має використовуватися ефективно. А для цього у СТОВ створено хороші умови роботи для жниварів. Тут є і душ, і триразове гаряче харчування (кухар – Надія Левандюк).

Коли спілкувалася з керівником господарства, він повідомив, що до виходу даного номера газети вони мають завершити жнива 2014, але нинішнє «плаксиве» літо, вже традиційно внесло свої корективи і роботи призупинилися в очікуванні сонячної погоди.

Олена Колеснікова.

dobrobut 3 dobrobut 2