Авторское, Официально

Розглянуто актуальні питання

На черговій апаратній нараді, яку провів голова райдержадміністрації Віталій Кіян, розглянуто такі питання:

«Про хід збирання ранніх зернових та зернобобових культур в Борівському районі та очікувана врожайність»;

«Про стан виконання пункту 2 доручення голови районної державної адміністрації від 10.06.2014 року №02-10/1213 щодо ремонту пошкодженої ділянки покрівлі Борівської загальноосвітньої школи №1 І-ІІІ ступенів»;

«Про рівень середньомісячної заробітної плати на підприємствах району та стан її виплати».

По першому з них доповів начальник управління агропромислового розвитку Володимир Кавун. Відзначив, що в жнивну кампанію включилися більшість господарств району. Станом на 9 липня обмолочено 2619 гектари озимої пшениці, намолочено 11313 тонн зерна.

Всі господарства добре підготувалися до збирання ранніх зернових: відремонтована техніка, в належному стані токи та складські приміщення. Розпочав приймати зерно нового врожаю ТОВ «Борова-Агро».

На ланах буде задіяно 109 високопродуктивних комбайнів. Навантаження - 202 гектари, що відповідає нормам. Але при наявності опадів можливе додаткове залучення техніки з тим, щоб жнива завершити за 10-12 робочих днів.

Радує нинішнього року і урожайність. Поки що майже по всіх сільськогосподарських підприємствах вона перевищує 40 центнерів з гектара.

Начальник відділу освіти РДА Леонід Куліш інформував про хід ремонту частини даху Борівської ЗОШ №1. За кошти батьків придбано деякі матеріали, але цього недостатньо і ремонт даху не проводиться.

Голова РДА Віталій Кіян дав два тижні на вирішення цього питання і взяв його на контроль.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Ольга Буряк доповіла про рівень середньомісячної заробітної плати на підприємствах району та стан її виплати.

- Протягом січня-червня,- сказала Ольга Миколаївна,- перевірено 12 підприємств. Серед основних порушень, які виявлено, - недотримання строків виплати зарплати, несвоєчасні розрахунки при звільненні та наданні відпусток.

Є випадки зайнятості на неповний робочий день та тиждень.

Середньомісячна зарплата в районі за травень-червень становить 2260 грн.60 коп. Це вище торішнього показника.

У порівнянні з минулим, зросла зарплата у медиків та освітян.

В деяких господарствах працюючим виплачується менше мінімальної зарплати.

Підсумовуючи, голова РДА Віталій Кіян рекомендував взяти на контроль виплату зарплат в період збирання ранніх зернових, а також визначити кількість працівників, які отримують зарплату, розмір якої менший від мінімальної.

Віталій Олексійович поцікавився також результатами поїздки представників соціальних служб району до переселенців з Донецької та Луганської областей, які тимчасово мешкають на базах відпочинку Борівщини. Відзначалося, що з людьми проведені бесіди, всім, хто звертався, надані роз`яснення щодо працевлаштування, соціальних виплат, пенсійного забезпечення, надання допомоги з боку товариства Червоного Хреста.

Любов Мухіна.