Авторское, Общество

Риболовля – відпочинок, хобі чи розвага?

Риболовля – відпочинок, хобі чи розвага?День рибалки цього року припадає на 13 липня. Це свято вважають своїм не лише професіонали, а й тисячі аматорів, котрі люблять відпочинок з вудочкою. Як же приємно приїхати на річку чи ставок і спробувати самому впіймати рибку, щоб поласувати запашною юшкою, приготованою на природі. А ще - просто отримати задоволення від риболовлі, адже вона заспокоює, дає можливість на деякий час забути про роботу, метушню.

Чимало любителів-рибалок є на Борівщині. Заядлі рибалки люблять хизуватись: «Ти ще пішки під стіл ходив, а я вже рибалив». Але молодий хлопець з Гороховатки Федір Гунько дійсно може похвалитися, що з самого дитинства захопився рибалкою. «Батько та дядько любили цю справу, і з сьомого класу стали брати мене з собою, – каже Федір. – З того часу я «підсів» на це захоплення, яке називається рибалкою і сьогодні без нього не уявляю свого життя. Коли я після закінчення школи поїхав працювати до Харкова, почав збирати різні журнали та навчальні фільми про риболовлю. Коли з`являлися деякі зароблені гроші, все витрачав на рибальські знаряддя. Скажу відверто, був час, коли здавалося б у сприятливу пору для ловлі, я повертався додому «порожнім» — тобто без риби. У це важко повірити, але було й таке. І тільки через певну кількість років, помічаючи той чи інший факт, я зрозумів що стало тому причиною. Звичайно, відсутність знань, навичок та дешеві снасті.»

Та не засмучувався хлопець, ні на мить не засумнівався у виборі захоплення всього життя. З кожним роком набирався досвіду, розширював свій риболовний інвентар, звичайний дешевий вже замінив на новий сучасний.

Коли з 10 червня відкривається навігація на рибалку, Федір починає рибалити. Любить ловити практично всю рибу відповідно до сезону, але влітку найбільше полюбляє ловлю сомів та щук. Перевагу віддає спінінгу. Відразу слід зазначити, що риболовля на спінінг підходить людям терплячим, наполегливим, допитливим і тим, хто не боїться експериментів. Цей вид риболовлі досить складний, адже рішення зловити рибку за допомогою спінінга тягне за собою ряд необхідних нюансів, які просто зобов’язаний знати кожен поважаючий себе рибалка. Хороший спінінгіст, вибравши гідне вудилище і вивчивши звички риб, місця їх проживання, оптимальний час для лову, показники атмосферного тиску, вирішує у себе в голові тисячі завдань: яку приманку краще вибрати, як не злякати бажану рибку, який воблер буде точно проковтнутий хижою рибою, де в даний момент «стоїть» риба і т.д.

«Риболовля вимагає серйозного підходу, адже треба оглянути і підготувати снасті, придбати все необхідне» - розповідає хлопець. Наскільки може бути вдала річна рибалка? Це важко передбачити. Навіть влітку бувають дні, коли можна прийти додому з порожніми руками. Причому, якщо стояти з вудкою на одному місці довгий час, чекаючи клювання, а риба як і раніше не ловиться, то це зовсім не означає, що вона не водиться в цій водоймі. Поведінка риб часто не передбачувана. В одному місці її може бути сьогодні багато, а завтра в цьому самому ж місці вже може не клювати, але буде ловитися там, де до цього її не було».

За стільки років Федір вже добре вивчив і знає, де глибокі ями і в якій воді любить бути риба. За весь час наловив він її багато, нині точну цифру й не пригадає. А от найбільшу щуку на спінінг вдалося впіймати вагою 6,5 кілограмів.

«Для рибалки найбільше задоволення – впіймана риба, – каже Федір. – Цей процес дуже захоплює, виникає азарт, особливо, коли клює та ще й крупна. Неповторний момент і викид адреналіну, коли доводиться поборотися з рибою. Тоді забуваєш про все на світі і думаєш, як її не втратити».

Справжній рибалка той, хто знає, чого він хоче від природи. Він бережно ставиться до довкілля, живих організмів у воді та довкола неї. Дрібну рибу відпускає, щоб вона виросла, ловить лише дозволеними снастями певну кількість, не залишає після себе сміття та іншим не дозволяє.

Можна багато розповідати про літню рибалку, але відчути всю красу даного проведення часу ви зможете, тільки взявши вудку і відправившись на найближчий водойму. Пробуйте, шукайте, не впадайте у відчай, і хороша літня рибалка буде вам забезпечена.

Наталія Воротіленко.