Авторское, Общество

Радує нива хліборобська

На ланах Борівщини колоситься дорідний урожай ранніх зернових. В кінці минулого тижня, коли стояла тепла сонячна погода, в поле вийшли хлібороби більшості господарств.

В суботу до жниварів завітали голова райдержадміністрації Віталій Кіян та начальник управління агропромислового розвитку РДА Володимир Кавун. Вони побували на хлібних масивах СТОВ «Шийківське», агрофірм «Новий шлях», «Ізюмське» та «Солоненське».

Говорили відповідно з керівниками господарств Володимиром Устименком, Олексієм Гомоном, Григорієм Салом, головним агрономом Олексієм Філоненком, з жниварями. Настрій у всіх піднесений, адже і урожай на славу, і до збирання підготувалися належним чином. Робота ладиться.

У кожному з сільськогосподарських підприємств того дня працювало по три-чотири комбайни.

Як розповів генеральний директор агрофірми «Новий шлях» Олексій Гомон, робочий день під час жнив розпочинається о 5.30 ранку. Коротенька нарада, очищення комбайнів - і в поле. Екіпажі складаються з двох чоловік: комбайнера і помічника. Протягом дня один одного замінюють, щоб жодної хвилини не було простоїв. Працюють до пізнього вечора, доки дозволяє вологість колосся.

Збирання ведеться прямим комбайнуванням. Солома теж заготовлюється.

В господарстві, як і у всіх інших, де побували Віталій Олексійович та Володимир Володимирович, організоване триразове гаряче харчування, підвозиться холодна вода, безпосередньо в полі стоять душові. Словом, створені всі умови, щоб хлібороби працювали з повною віддачею.

Скрізь дотримуються вимог протипожежної безпеки. На полях, де йде косовиця, стоять пожежні автомобілі, трактори з плугами. Бо не той хліб, що в полі, а той, що в коморі. Тому головне завдання, яке стоїть сьогодні - вчасно і без втрат все вирощене зібрати і зберегти.

Любов Мухіна.