Авторское, Общество

Поєднання цікавого з корисним

Поєднання цікавого з кориснимЗ метою надання допомоги у професійному самовизначенні та орієнтації молоді на актуальні професії на ринку праці, формування підходу до побудови майбутньої професійної кар’єри, Харківським обласним центром зайнятості проводяться виїзні профорієнтаційні акції на базі дитячих оздоровчих таборів.

3 липня було проведено ряд профорієнтаційних заходів у оздоровчому таборі «Орлятко».

Під час заходу спеціалісти обласного та районного центру зайнятості, департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації, представники служби у справах дітей та центру соціальної служби для сім`ї, дітей та молоді Борівської РДА розповіли дітям про соціальні послуги служби зайнятості для учнівської молоді та важливість профорієнтації, провели тренінги з метою виявлення здібностей та схильностей дітей щодо різних видів професійної діяльності. Увагу школярів звернули на актуальні вакансії, важливість правильного, свідомого вибору майбутнього фаху. Крім цього, обговорили такі актуальні теми, як «Здоровий спосіб життя», «Правопорушення та відповідальність», «Насильство в сім’ї».

Діти завжди полюбляють сюрпризи, а комплекс заходів, що здійснюється в рамках акції, включає різні форми роботи розважально-ігрового формату. Ось і цього разу, встановивши з дітьми тісний та невимушений зворотній зв’язок, було проведено вправи «Знайомство», «Вгадай професію», та ще чимало інших. Фахівці служб провели з дітьми рухливі ігри, орієнтовані на ознайомлення зі світом професій. Діти грали в пантоміму, зображуючи представників різних професій, відгадували загадки, малювали тематичні плакати. Школярі, які відпочивають в оздоровчому таборі «Орлятко», уважно слухали розповіді гостей та приймали активну участь у розмові, адже навіть у юному віці вони почали усвідомлювати, наскільки важливо в наш час правильно спланувати своє майбутнє.

А залучити дітей до активної роботи допомогли, звичайно, вожаті табору. Поспілкувавшись з директором Борисом Дзюбою, почула багато приємних слів на адресу вожатих третього загону – Гомон Марини, студентки Харківської гуманітарно-педагогічної академії та Дурицького Петра, студента Національного університету імені В.Каразіна, які сумлінно та з відповідальністю ставляться до своїх обов’язків, з любов`ю та турботою відносяться до своїх підопічних. Батьки дітей неодноразово відгукуються про них тільки найкращими словами та подяками.

В ході заходу всім дітям табору було вручено невеликі заохочувальні призи: блокноти, кулькові ручки, папки.

Було видно, що зустріч була для них цікавою та пізнавальною. Принцип поєднання «приємного» з «корисним» під час акції було реалізовано стовідсотково. А головне – діти отримали багато корисної інформації, що стане їм у нагоді в майбутньому.

Наталія Воротіленко.

lager 3 lager 2