Общество

Тут вишень білосніжний цвіт

Тут вишень білосніжний цвіт

visneve1Нещодавно відбулася радісна й урочиста подія для всіх мешканців села з поетичною назвою Вишневе. На свято Дня села завітали і теперішні, і колишні його мешканці. Були також  гості з сусідніх сіл та інших куточків країни.

У центрі Вишневого розташувалася іпровізована сцена. Увагу привертали неперевершені кулінарні вироби місцевих господинь. Гостям свята всміхалася хата під очеретом, що була встановлена як символ збереження культурних традицій, добробуту та затишку української родини. Всіх щиро вітали чарівні ведучі у вишиванках: директор Першотравневого СБК Галина Шведченко, Наталія Базан і Ярослава Таранець. Привітав мешканців села Першотравневий сільський голова О.Г. Нерсісян, який побажав усім міцного здоров’я та процвітання.

Чудові пісні подарував присутнім дует художніх керівників Прешотравневого СБК та Борівського МБК Олександра Купріянова та Андрія Тюті. Дуже сподобалися також пісні у виконанні юних артистів: Федіра Базана та Оксани Ковериної. Люди щиро аплодували усім виконавцям.

Галина Шведченко розповіла історію села, походження його назви та назв вулиць (ці дані їй допомогли зібрати місцеві старожили). На святі привітали учасника бойових дій в Югославії І.Ю. Макоїду, воїна-інтернаціоналіста, який воював у Афганістані Г.Г. Голика, ліквідатора аварії на ЧАЕС В.М. Полицю, дітей війни. Усі вони отримали щирі й теплі слова вдячності, а також дарунки. Цікавою була розповідь про багатодітні родини Вишневого, яким подарували гарні задушевні пісні. Привітання отримала найстарша жителька села, дитина війни, ветеран праці Л.П. Абраменко і наймолодший мешканець – Артемчик Пантелєєв. Вшанували оплесками та музичними дарунками ветеранів праці, пенсіонерів за віком. Хвилиною мовчання віддали шану полеглим захисникам Батьківщини у роки Великої Вітчизняної війни.

visneve2А яке свято без смачних страв? Головним кухарем був Першотравневий сільський голова О.Г. Нерсісян. Він особисто готував ароматну юшку. Йому допомагали місцеві куховари Людмила та Віктор Школьні і Юрій Томко. Святковий коровай спекла Марія Голик, смачні торти, пироги, салати приготували Віра Болгарська, Ольга Полиця, а неперевершені млинці трьох видів напекли Олена та Ольга Петрачкові. Звичайно, кожен бажаючий міг скуштувати ці страви. Пригощали присутніх помічниці Яна Школьна і Даяна Тичина. Люди смакували, розважалися. Не забули на святі привітати іменинників червня.

Усі бажаючі брали активну участь у колективних іграх, конкурсах, спортивних змаганнях. Наприкінці під бурхливі оплески вечірнє небо осяяв святковий салют.

Такого б чудового свята не відбулося, якби не спонсорська допомога. Її надали В.Г. Шматько, Ю.М. Сосновик, Ю.О. Ревков, В.О. Кухарський, Г.Н. Нерсісян, В.М. Репка. А головним спонсором заходу була Першотравнева сільська рада.

Сподіватимемося, добра традиція святкування Дня села  та вшанування найпочесніших його жителів збережеться надовго.

Тетяна КОЛЕСНІК.