Ваше здоровье

Алергію можна перемогти (липень 2012 р.)

Алергію можна перемогти

8 липня в усьому світі щороку відзначають Всесвітній день боротьби з алергією.

Алергія - хвороба, яку можна визначити, як гостру реактивність організму, що виявляється в неадекватній реакції на деякі речовини, нешкідливі для більшості людей. Такі речовини називаються алергенами, причому вони можуть бути як природного, так і хімічного похо-дження. Алергени викликають непропорційну реакцію імунної системи, потрапляючи в організм при диханні, травленні та   безпосередньому контакті зі шкірою.

Найбільш поширеними алергенами є: пилок рослин, кліщі, пліснява, тварини, укуси комах, латекс, продукти харчування, хімічні речовини, медикаменти.

Алергія проявляється у вигляді запалення, розширення судин та почервоніння, періодичного головного болю, запаморочень, дратівливості, депресії, невралгії, кон’юктивіту, екземи, риніту, проносів, блювання, набряків тощо.

Легкі алергічні реакції можуть викликати висипання на шкірі, нежить та інші симптоми, подібні до простудних. Якщо Ви часто спостерігаєте у себе чи своїх близьких такі реакції, необхідно звертатись до лікаря.

Уникайте продуктів харчування, ліків та речовин, на які у Вас уже була алергія. Ваші рідні, друзі і навіть колеги по роботі мають знати про це.

Завжди повідомляйте лікарям-терапевтам, стоматологам, косметологам про Вашу реакцію на медичні препарати.

Перед вживанням будь-яких ліків уважно читайте інструкцію.

Якщо у Вас вже є алергія, ретельно слідкуйте за чистотою у своїй домівці, не тримайте вдома тварин.

Щоб вилікувати алергію, необхідно знайти причини її походження, тобто визначити алерген. Це можна зробити в лікарні за допомогою аналізу крові або шкірних проб. Крім того, лікар має виключити наявність інших захворювань і лише після цього призначити антигістамінні препарати, а якщо необхідно - стероїди. Якщо алерген визначено, але контакт з ним неминучий, лікар має ввести спеціальну вакцину для профілактики та лікування алергії.

Головним у лікуванні алергії залишається виявлення й усунення алергену, своєчасне звернення до лікаря, обов’язкове уникнення шкідливих звичок та поліпшення екологічної ситуації в регіоні.

Василь ДУБОГРАЙ.

Сімейний лікар Борівської ЦРЛ.