Авторское, Общество

Зібрати врожай швидко і без втрат

Голова райдержадміністрації Віталій Кіян провів нараду, на якій розглянуто питання організації та проведення жнивної кампанії. У ній взяли участь заступник голови РДА Сергій Шутько, начальник управління агропромислового розвитку Володимир Кавун, керівники сільськогосподарських підприємств, директор ТОВ «Борова-Агро» Володимир Суботін, головний інспектор Борівського РС ГУ ДСНС України у Харківській області Юрій Ткаченко.

Перед присутніми виступив Володимир Кавун, який розповів про завдання, які стоять перед хліборобами району на період жнив.

- Сьогодні на ланах сільгосппідприємств району дозрівають ранні зернові на площі 18050 гектарів, в тому числі озимої пшениці - 13586 гектарів, - сказав Володимир Володимирович. Це значно більше, ніж торік. Є насіннєві поля, з яких планується отримати свій посівний матеріал під урожай 2015 року. Всі вони обстежені і знаходяться в доброму стані.

У зв’язку з нестабільною погодною ситуацією, збирання ранніх зернових має бути проведено оперативно та якісно. В районі для цього є всі можливості. Буде задіяно 109 комбайнів, в основному це сучасна високоефективна техніка. Залучення комерційних структур не планується, хоча при необхідності такий варіант можливий.

Для приймання та збереження зерна повністю підготовлено токове господарство, складські приміщення.

Володимир Володимирович також озвучив присутнім умови зберігання та розцінки, які пропонує нашим господарствам Новопокровський комбінат хлібопродуктів.

Щодо цін на зерно, то остаточно їх ще не визначено.

Володимир Суботін доповів про повну готовність підприємства до приймання зерна нового урожаю. Зокрема, проведена газація складів, підготовлена лабораторія, перевірене все обладнання, воно повністю відповідає стандартам.

Володимир Юрійович також запропонував тарифи на послуги по прийманню та зберіганню зерна та наголосив, що вони практично залишилися на рівні минулорічних. Він також сказав про необхідність завчасного укладення відповідних договорів.

Юрій Ткаченко, виступаючи перед учасниками наради, сказав, що у всіх господарствах району напередодні жнив проведено навчання та інструктажі з працівниками, які збиратимуть урожай. Перевірена та обладнана вогнегасниками вся техніка.

Але особливу увагу слід звернути на організацію чергувань на хлібних масивах та полях, де стоятиме техніка. Місця нічного зберігання збиральних агрегатів слід обов`язково оборювати. При досягненні воскової стиглості зерна всі лани треба розділити проораними чотириметровими смугами. Ні в якому разі не можна спалювати стерню.

- Збір урожаю - це особлива за напругою фаза річного хліборобського циклу,- наголосив, підсумовуючи нараду голова РДА Віталій Кіян. Щоб зменшити втрати зерна, сільгоспвиробникам необхідно в найоптимальніші строки зібрати ранні зернові та зернобобові культури. Наразі, для дотримання оптимальних термінів, аграрії району мають достатньо ресурсів, зокрема техніки.

Також на період жнив слід створити штаб з питань координації проведення комплексу збиральних робіт. Він повинен діяти постійно, аби якнайоперативніше реагувати на ситуацію в полі.

Любов Мухіна.