Авторское, Общество

Віталій Кіян: 100 днів – це лише початок роботи

Віталій Кіян: 100 днів – це лише початок роботиШвидко плине час. Ось уже і 100 днів минає, як головою Борівської райдержадміністрації було призначено Віталія Кіяна. До цього він тривалий час працював на Борівщині на різних керівних постах, в тому числі й на посаді заступника голови РДА. Тож проблеми району для нього не нові. А своє бачення по дальшому соціально-економічному розвитку району у Віталія Олексійовича було ще до призначення керівником району.

Важко було передбачити лише загострення суспільно-політичної ситуації в державі, сепаратистські настрої окремої групи людей, які хочуть розірвати Україну на шматки, не гербуючи нічим, почнуть воювати проти власного народу, знищувати все, що наживалось роками. Тож і перше моє запитання Віталію Олексійовичу про те, що найбільше сьогодні болить.

- Чи можуть безпечно почуватися жителі Борівщини?

Адже наш район розташований на кордоні з Донбасом, де незважаючи на мирний план Президента України Петра Порошенка та тимчасове припинення АТО, провокації з боку сепаратистів продовжувались. Тому АТО відновлено.

- Без перебільшення скажу, сьогодні, мабуть, найскладніший період новітньої історії нашої держави. Тож за такої ситуації я разом зі своєю командою виокремив найбільш нагальні завдання, які необхідно було оперативно вирішувати. В першу чергу, сконцентрували всі зусилля на системі територіальної оборони регіону, вирішенні кадрових питань та проблем вимушених переселенців. Ми приймаємо та надаємо усі послуги щодо працевлаштування, соціальних виплат, медичного обслуговування приїжджим з Донецької та Луганської областей.

Для гарантування безпеки усім жителям Борівщини силовими структурами спільно з органами влади на місцях та громадськими формуваннями було відпрацьовано систему взаємодії щодо забезпечення правопорядку і недопущення будь-яких диверсійних проявів.

Протягом травня-червня в район двічі приїздили представники Організації з безпеки та співробітництва в Європі, спеціальна Моніторингова Місія в Україні. Зустрічі проходили у теплій і товариській атмосфері. Висловлювалося занепокоєння тим, що відбувається в нашій державі, - проблема напруженості, дотримання прав людини, свободи пересувань тощо.

Підбиваючи підсумки цих зустрічей, я висловлював сподівання на плідну співпрацю задля дотримання вимог законодавства та забезпечення вільного волевиявлення громадян України, дякував представникам ОБСЄ за співпрацю, наголошуючи, що взаємодія з цією інституцією надзвичайно важлива як для Борівського району, так і для України в цілому.

Минулої п`ятниці на Борівщині також побували голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Балута, заступник голови - керівник апарату ХОДА Василь Хома, представники управління Служби безпеки та Головного управління МВС України в Харківській області. Разом ми відвідали блокпости, які знаходяться на території Борівщини. Також оглянули місця на адміністративному кордоні Харківщини з Донецькою і Луганською областями, де будуть встановлені нові блокпости і секрети. Такі заходи вжито для того, щоб в Харківську область не могли проникнути диверсійні групи.

Скажу відверто, - події, що відбуваються на сході нашої держави вже третій місяць поспіль, не дають можливості стабілізувати економічну ситуацію в Україні. Але незважаючи на це, Борівщина протягом декількох місяців продемонструвала конструктивну, плідну та результативну роботу в усіх галузях життєдіяльності району.

- Віталію Олексійовичу, давайте перейдемо до конкретних фактів.

- Перш за все, відзначу, що фінансовою основою соціально-економічного розвитку району є успішне виконання районного бюджету. Протягом останніх трьох місяців ми справляємося з плановими показниками.

Однією з вирішальних ланок у моїй діяльності, діяльності райдержадміністрації є також соціальна політика. Чітко й продумано в районі реалізується право жителів на соціальну підтримку. Збережено стабільність (двічі на місяць) виплат заробітних плат, пенсій та інших соціальних допомог.

Враховуючи широкий спектр повноважень райдержадміністрації, розуміючи високий рівень відповідальності за ефективність їх реалізації, мною та посадовими особами РДА послідовно і наполегливо здійснюються заходи, спрямовані на організацію забезпечення дієвого і результативного функціонування структурних підрозділів.

Вживаються заходи для забезпечення відкритого діалогу і співпраці з представниками громадянського суспільства, депутатським корпусом, посадовцями органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та бізнесу.

- Які напрями в своїй діяльності Ви вважаєте основними?

- З перших днів на посаді голови РДА одним із напрямів своєї діяльності визначив – звести до мінімуму кабінетно-телефонний стиль роботи, більше працювати на місцях, у територіальних громадах. В роботі головне – почути кожного, ми спільною владною командою приділятимемо увагу кожній людині, жодне питання не залишимо в стороні.

- Віталію Олексійовичу, скільки людей звернулося до вас за ці 100 днів? Як вирішені їхні проблеми?

- З моменту призначення на виїзних, особистих прийомах, зустрічах до мене звернулося з різними особистими проблемними питаннями та пропозиціями більше 50 громадян. Першими на прийом прийшли чорнобильці. Поряд з запитаннями, що стосуються діяльності районної організації чорнобильців, їх пенсійного забезпечення тощо, було звернення ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи, який вже кілька десятиліть потребує поліпшення житлових умов.

Я, в свою чергу, звернувся за допомогою до обласної держадміністрації. В результаті - прийнято розпорядження Харківської облдержадміністрації, згідно якого територіальній громаді Борівської селищної ради безоплатно передана квартира для чорнобильця.

За рахунок коштів місцевих бюджетів селищної та сільських рад проплачені кошти на квартиру молодого спеціаліста райлікарні. Підготовлені необхідні документи на сесію районної ради для надання йому службового житла.

На одному з прийомів до мене звернулися мешканці с. Нижче Солоне стосовно відновлення водопостачання 10 домоволодінь. Спільно з керівництвом агрофірми «Солоненське» питання вирішено.

Не пройшло повз моєї уваги і прохання про підключення бойлера в дитсадку Пісок-Радьківських. Тепер там є гаряча вода.

Незважаючи на труднощі, район живе повнокровним життям. Ми з усіма почестями відзначили День Перемоги у Великій Вітчизняній війни, завершальним акордом якого став великий святковий феєрверк, на високому рівні провели свято до Дня захисту дітей, відзначаємо професійні свята, ювілеї.

- Віталію Олексійовичу, успіх вирішують кадри. Чи відповідає кадровий потенціал району вимогам сьогодення?

- В певній мірі – так. Про це свідчать і недавні вибори Президента України, до проведення яких всі: від перших осіб району до керівників на місцях, органів місцевого самоврядування, голів виборчих комісій поставилися з усією відповідальністю. Вибори пройшли організовано, демократично. Всюди забезпечено підвезення людей.

Але нагальна потреба у підборі та підготовці кадрів все ж таки існує, оскільки ми переходимо на інший рівень вирішення завдань, які стоять перед районом, і вже за результатами цієї роботи будемо робити висновки щодо діяльності кожного керівника, спеціаліста. Основним критерієм була і залишається ефективність в роботі та поетапність, поступовість, обґрунтованість у підборі кадрів. Ставка - на молодь.

- Ваші плани на найближчу перспективу.

- Продовжуватиму працювати над пріоритетами, які визначив, прийшовши на посаду голови РДА. Ще раз наголошу, що основним з них є наповнення бюджету району. Не менш вагомим залишається розвиток агропромислового комплексу району.

Сьогодні на ланах Борівщини дозріває хороший урожай ранніх зернових. Наше завдання – зібрати його в оптимальні строки і без втрат, продати за вигідною ціною. Саме це питання було обговорено минулої п`ятниці на нараді з керівниками сільгосппідприємств, хлібоприймального підприємства, представниками аграрного фонду. Створено штаб з питань координації проведення комплексу збиральних робіт. (Докладніше читайте на 3 стор. у матеріалі під заголовком «Зібрати врожай швидко і без втрат». Ред.)

Не залишаться поза увагою покращення матеріально-технічної бази закладів культури, галузей медицини та освіти району, оздоровлення дітей. Все зроблено для того, щоб відкрив оздоровчий сезон табір «Орлятко». Зараз там відпочивають понад 50 дітей з Борівського, Ізюмського районів та Чугуєва.

Прагнутиму налагодити стосунки громадськості, бізнесу та органів влади, сприятиму залученню інвестицій.

Під постійним і неослабним контролем буде цінова політика. Недопустимо, коли соціальний хліб одного виробника в різних торговельних точка продається за різною ціною.

Екологія, благоустрій територій – тут теж необхідно докласти немало зусиль, суворіше запитувати про порядок з селищного та сільських голів.

Вважаю, що в районі повинен існувати спеціальний підрозділ, який би займався благоустроєм та утриманням в належному порядку закріплених територій.

Зараз практично вирішено питання про початок капітального ремонту вулиці Миру та Харківської (Борова) за рахунок субвенцій з обласного та державного бюджетів. Впорядковуватиметься територія ринку. Є інші плани.

Підсумовуючи, скажу що район живе динамічним життям. Він розвивається, міцніє, зберігає українські традиції та національну спадщину. В мене багато задумів щодо вдосконалення роботи, вирішення нагальних проблем соціально-економічного і культурного розвитку. Але втілення в життя наміченого можливе лише при умові дієвості всіх гілок влади, місцевого самоврядування, депутатів всіх рівнів, територіальних громад, громадськості, їх солідарної відповідальності за стан справ у районі.

- Віталію Олексійовичу, на закінчення - Ваші побажання борівчанам.

- Я щиро вдячний за підтримку всім, хто допомагав розумінням та конструктивними порадами. Закликаю вас і надалі працювати з повною віддачею на благо жителів нашого району, бажаю, щоб помисли кожного зміцнили впевненість людей у нашій відданості справі, відповідальності за сьогодення та майбутнє району. Адже від наших спільних зусиль значною мірою залежить, як буде розвиватись район, як житимуть наші люди.

Миру всім, здоров`я та добробуту.

Підготувала Любов Мухіна.