Официально

ОСББ – квітуче майбутнє

ОСББ – квітуче майбутнє

Сьогодні питання утримання багатоквартирного житлового фонду є одним із найважливіших в Програмі реформування України, яку намічено Президентом нашої країни.

Відповідно до статті 382 Цивільного Кодексу України власникам квартири (незалежно приватизована квартира або неприватизована) у дво,-або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності:

 приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, що розташовані у житловому будинку. Окрім того, закон України «Про приватизацію державного житлового фонду» (стаття 1) підкреслює, що приватизація державного житлового фонду - це відчуження від комунальної власності квартир у дво - або багатоквартирному житловому будинку, прилеглих до нього господарських споруд, приміщень та місць загального користування.

 Взаємовідносини між співвласниками дво - або багатоквартирного житлового будинку регулюються статтями 322, 369,357,358 Цивільного Кодексу.

Законодавство не містить норм, які б звільняли співвласників багатоквартирного будинку від обов’язку його утримувати. Кажучи іншими словами, житловий будинок - це приватна власність співмешканців будинку.

Проживання в багатоквартирному житловому будинку має свої особливості. Мешканцям заборонено створювати події, що можуть призвести до загрози життю іншим співмешканцям будинку, або своїм несанкціонованим втручанням в інженерні мережі, перебудовою або руйнацією конструктивних елементів будинку надавати загрозу технічному стану житловому будинку.

 Згідно з чинним законодавством України, виконання цих вимог відслідковують контролюючі органи (держенергонагляд, МНС, СЕС, газова служба та ін. ), які при виявленні порушень мають право від накладення штрафних санкцій власників житлового будинку (в даному випадку мешканцям будинку), до від’єднання від будинку комунікацій електропостачання, газопостачання тощо.

Тому роботи та заходи з утримання технічного стану багатоквартирного житлового будинку треба проводити в обов’язковому порядку.

 Держава пропонує ефективний механізм з утримання технічного стану житлових будинків співвласникам житлових багатоквартирних будинків відповідно до Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки, яка передбачає посилення впливу мешканців будинків на умови свого проживання та якість обслуговування житла шляхом стимулювання створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Об’єднання створюється для забезпечення і захисту прав його членів та дотримання їхніх обов’язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами, а також як організація для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об’єднання визначається Законом України про ОСББ та іншими законами України.

Власником житлового будинку є співвласники даного будинку або уповноважена ними особа.

Кабінет Міністрів України 06.04.2012 року вирішив питання фінансування за рахунок коштів державного бюджету проведення капітального ремонту житлових будинків, в яких утворюються нові або вже функціонують ОСББ через внесення пропозицій до Закону України «Про державний бюджет на 2012 рік». В зазначеному законі передбачено видатки на пільгове кредитування юридичних осіб, у тому числі об`єднань співвласників багато-квартирних будинків (ОСББ), для проведення реконструкції, капітальних та поточних ремонтів об’єктів житлово-комунального господарства в обсязі 40 млн. грн.

Таким чином, посилаючись на вищевикладене, другого шляху, окрім створення ОСББ, щоб зберегти наш багатоквартирний житловий фонд – НЕМАЄ.

 Важливим державним завданням є забезпечення збереження житлового фонду, збільшення строку його служби, підвищення рівня благоустрою житлових будинків. У вирішенні цього завдання активну участь беруть громадські організації і самі мешканці будинків.

Існуюче законодавство зобов’язує громадян дбайливо ставитися до житла, що їм належить, тобто ефективно використовувати його та охороняти.
Житловий багатоквартирний будинок - то ваша приватна власність, а кожна квартира - ваш грошовий капітал, який не знецінюється з роками, його не лякає ні інфляція, ні девальвація грошей.

Ринкова вартість вашої квартири буде ще вищою в тому житловому будинку, де справно працюють інженерні мережі, відремонтовані конструктивні елементи будинку, покрівля, а прибудинкова територія виглядає, як справжній рай для відпочинку.

Райдержадміністрація.