Общество

Зариблення Червонооскільського водосховища. 2012 р.

Зариблення Червонооскільського  водосховища

zar1На вихідних у с. Пісках-Радьківських працівники ПП «Пірра» проводили зариблення Червонооскільського водосховища. За цим процесом із цікавістю спостерігали не тільки відпочиваючі, а й журналісти телеканалу Simon, державний інспектор Харківської держрибоохорони Юрій Шинкаренко, головний спеціаліст міжрайонного відділу навколишнього природного середовища Євген Нагорний. 

 

 Чтобы эффективно донести информацию необходимо ее выделить и как-то привлечь внимание. Наиболее эффективным методом на сегодняшний день выступают выставочные стенды Киев. Трудно найти успешную компанию, которая бы обходилась без этого атрибута рекламы и оповещения посетителей или клиентов. По желанию заказчика агентство наружной рекламы http://mwu.kiev.ua спроектирует и уникальные стенды или информационные табло.

zar2Директор ПП «Пірра» Сергій Черемисін в інтерв’ю поділився планами по відтворенню рибних запасів Червонооскільського водосховища.

-           Сергію Олександровичу, скільки сьогодні риби запустили у водосховище?

-           Сьогодні - 4 тонни, напередодні запустили 4 тонни і ще 6 тонн риби планується запустити найближчим часом.

-           Яким видом поповнилися рибні запаси водосховища?

-           Білим товстолобом. Ця риба найбільш пристосована до водосховища, швидко росте, крім цього,  є меліоратором водойм (за допомогою свого ротового апарату білий товстолобик фільтрує зацвілу, зелену і каламутну воду).

-           Під час зариблення всі дивувалися, що зариблення здійснюється не мальками, як зазвичай, а зарибком (одна рибина важить 100-150 грамів).

-           Зарибок краще адаптується в нових умовах, йому не страшні хижі риби, добре переносить транспортування.

-           Найчастіше зариблення здійснюють навесні або восени, чому Ви вирішили зробити це влітку?

-           Найкраще зариблення робити навесні: до зими, перед тим, як впадати в сплячку, товстолоб  набирає вагу й добре перезимовує, але в цю пору року, чесно кажучи, ціна на зарибок висока. Якщо запускати товстолоба восени, він може не встигнути набрати вагу до впадання в сплячку. Так як Донрибкомбінат (м. Слов’янськ), у якого ми закупляємо рибу, запропонував нам зарибок по нижчій за звичайну ціні й надав для транспортування риби спеціальні автомобілі, ми вирішили зробити зариблення влітку. Всі, хто спостерігав за процесом зариблення, бачили, що  зарибок   під час транспортування не постраждав.

-           Чи планується поповнити водосховище іншими видами риб?

-           Так, восени плануємо запустити 20 тонн коропа і   3 тонни білого амура.

-           Які заходи здійснюються, щоб уберегти рибу від браконьєрів?

-           Працівники нашого підприємства займаються не тільки промисловим виловом риби і відтворенням її запасів, а й охороняють водосховище від браконьєрів. Значну допомогу в цьому нам надають інспектори Харківської держрибоохорони. 

-           Чи всі види риби охороняються?

-           Всі. Слід зазначити, що штрафи за виловлену незаконним шляхом рибу чималі: наприклад, за екземпляр судака необхідно буде сплатити 510 грн., щука коштуватиме 340 грн., лящ - 170 грн. Тому радимо всім дотримуватися Правил риболовлі, а ми будемо поповнювати рибні запаси Червонооскільського водосховища, щоб риболовля приносила задоволення.

Підготувала Тетяна ГУНЬКО.