Официально

Зміни в порядку призначення допомоги сім’ям із дітьми

Зміни в порядку  призначення допомоги   сім’ям із дітьми

17 та18 квітня 2013 року набули чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2013 року №233 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та від 1 квітня 2013 року №256 «Про внесення змін до порядку призначення і виплат державної допомоги сім’ям з дітьми».

            Цими змінами з переліку документів, необхідних для призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, виключено виписку або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

            Відтепер управління праці та соціального захисту населення самостійно буде отримувати необхідну інформацію, користуючись даними, що містяться а Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

            Крім того, з 18 квітня поточного року надано право на отримання державної допомоги на дітей, які народились під час перебування жінки в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань.

            Для призначення допомоги при народженні дитини у такому випадку, ад-міністрація ізолятора або установи у десятиденний строк після отримання заяви матері про призначення допомоги подає її заяву і копію свідоцтва про народження дитини до управління праці та соціального захисту населення.

            При цьому допомога призначається і виплачується в розмірі, встановленому для першої дитини, шляхом перерахування на відкритий у банківській установі вкладний (депозитний) рахунок дитини на підставі звернення адміністрації слідчого ізолятора або установи виконання покарань за умови, що звернення за призначенням допомоги надійшло не пізніше, ніж за 12 календарних місяців після народження дитини.

            Вкладні (депозитні) рахунки на ім’я дітей відкриваються адміністрацією слідчого ізолятора або установи виконання покарань.

            Кошти, що зберігаються на рахунку такої дитини в банківській установі, можуть бути використані для створення належних умов для утримання та виховання дитини:

-           матір’ю дитини – у разі звільнення її зі слідчого ізолятора або установи виконання покарань за умови перебування дитини разом із матір’ю;

-           батьком дитини чи опікуном, які забрали з відповідної установи дитину;

-           дитиною після досягнення повноліття – у разі, коли кошти не були використані одним із батьків або опікуном.

Крім цього, урядовим рішенням передбачено можливість проведення перерахунку розміру допомоги при народженні дитини для всіх отримувачів у період виплати за умови підтвердження факту проживання та утримання з одним із батьків інших дітей, які не були враховані під час визначення розміру допомоги (наприклад, у зв’язку із ненаданням   заявником відповідних документів, які підтверджують факт перебування на його утриманні старших дітей).        

Ольга БУРЯК.

Начальник відділу грошових виплат та компенсацій    УПСЗН.