Общество

Сім разів відміряти, перш ніж раз відрізати 2013

Сім разів відміряти,  перш ніж раз відрізати

Днями відбулася зустріч народного депутата України Віктора Остапчука з головними лікарями провідних лікувальних установ Борівщини, Ізюмщини, Куп’янщини і Шевченківщини, на якій були присутні також голови всіх чотирьох районних державних адміністрацій округу.

Приводом для зустрічі було святкування Дня медичного працівника України. Як зазначив Віктор Миколайович, він і у своє перебування начальником Південної залізниці напередодні цього професійного свята завжди зустрічався з фахівцями дорожніх лікувальних установ, адже медицина - один з «китів», на яких базується життя сучасного суспільства.

Народний депутат подякував лікарям за їхню роботу та врятовані життя. Але головною темою зустрічі було не свято, а обговорення ситуації в лікувальній сфері. Ні для кого не секрет, що стан вітчизняної медицини, особливо сільської, - болюче питання. Головну проблему можна охарактеризувати двома словами - «немає грошей». Всі інші - похідні. Наприклад, гостро стоїть питання з кадрами, які, як відомо, вирішують усе. Випускники медичних вузів воліють працювати у великих містах, ігноруючи глибинку.

- У нас в центральній міській лікарні при штатному розкладі на 150 лікарів 20 лікарів немає зовсім, 36 - пенсіонери, і ще 17 осіб підуть на пенсію в найближчі роки. Тобто, молодь навіть у місті не хоче працювати! - Розповів про загальну біду Віктор Митясов, заступник головного лікаря Куп’янської міської лікарні. - А якщо візьмемо село, то там взагалі скоро нікому буде людей лікувати. От у нас 18 лікарських дільниць, на 11 працюють сумісники. А якщо хто вчився за цільовими направленнями, три роки відпрацьовує - і тікає ...

Також є фінансові труднощі з виконанням програми по створенню перинатального центру (у Куп’янську), оновленням обладнання в багатьох лікувальних установах і так далі.

Але особливо турбує і медиків, і керівників райдержадміністрацій проект створення центрів первинної медичної допомоги. На загальну думку, він актуальний для великих мегаполісів, але не для районів, особливо сільських, тому, перш ніж робити наступний крок, треба зупинитися і добре подумати, щоб не зруйнувати хоча б те, що є.

- Будь-яке рішення потрібно приймати, ретельно все зваживши, недарма говориться: сім разів відміряй, один раз - відріж.  Людей треба слухати, роз’яснювати і переконувати в необхідності якихось нововведень, а не «ламати через коліно», - сказав Віктор Остапчук. - На найближчий час запланована наша зустріч з міністром охорони здоров’я Раїсою Богатирьовою, і я буду просити допомоги у вирішенні деяких гострих питань у нашому окрузі. Втім, порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих, - зазначив В.Остапчук. - Сидіти склавши руки ніхто не збирається. Зараз ми почали роботу з Міжнародним Фондом «AICM». Він зареєстрований в Україні в 2006 році. Цей фонд вже надав допомогу більше,  ніж 70 лікувальним установам, 55 лікарів пройшли стажування у Франції. Я вже кілька разів зустрічався з президентом «AICM» Крістіаном Каррером. Він попросив, щоб ми зібрали з усіх лікувальних установ наших районів пропозиції, узагальнили їх і передали до фонду. Поставляє «AICM» обладнання - практично нове, оскільки технічний прогрес крокує швидко, воно там працює пару років замість п’яти-десяти, і потім замінюється на новіше. Глава фонду пообіцяв, що до кінця року надасть допомогу нашим лікарням. Якою вона буде - поки остаточно не вирішено. Крім того, наша громадська організація «Соціальний Рух поваги» візьме активну участь у підготовці лікарень округу до зими.

Віктор Миколайович запевнив присутніх, що про проблеми медицини почують і у Верховній Раді, і в Кабінеті Міністрів України,  пообіцяв зробити все можливе, щоб на них звернули увагу і законодавці, і представники виконавчої влади.