Общество

Повага до старших – святий обов’язок

Повага  до  старших – святий обов’язок

povaga1«Шануй батька та матір свою», - говориться в одній із Божих заповідей. Це означає, що люди молодшого покоління повинні поважати старших. Так було і буде в кожному цивілізованому суспільстві. Сподіватимемося, що і у нашій спільноті повага й шана до людей похилого віку буде завжди.

Символічно, що на велике свято – у день Возне-сіння Господнього – відбулася важлива та радісна подія для літніх людей  у с.Вище Солоне. Тут було проведено свято «Надвечір’я», на яке запросили мешканців поважного віку цього села. Приємно було бачити радість у їхніх очах. Вони щиро обіймали один одного, раділи, що випала нагода зустрітися та поспілкуватися. Не секрет, що ці люди нечасто мають змогу побачитися зі своїми друзями – ровесниками. Тож ця подія принесла справжню радість кожному, хто завітав на свято. Поважні жителі згадували минулі роки, ділилися розпо-відями про дітей, онуків. Вони із задоволенням фотографувалися на згадку і говорили:  «Ми дуже раді, що маємо змогу зустрітися, поговорити, сфотографуватися. У нас було нелегке життя, адже пережили  голод, жахи війни, післявоєнну розруху. Скільки тяжких  років праці було пройдено, скільки недоспаних ночей через хвилювання та важку роботу!»  Одна бабуся додала: «Я у війну копала окопи, на руках переносила поранених солдатів. Ой, пережила стільки, що й не хочеться згадувати…».

Директор Вищесолоненського СБК  Алла Радченко і художній керівник Валентина Кисла підготували цікаву концертну програму. Свої чудові художні номери дарували також і школярі Наталія Радченко, Ольга Кириченко і Карина Калініна. Всі виступи присутні зустрічали щирими оплесками. Але літні люди не тільки слухали – вони й самі залюбки співали народні задушевні пісні, які висловлювали велику  па-літру душевних переживань, що випали на їхню долю. Спілкування відбувалося за гостинно накритими столами зі смачними стравами. На святі виступила також голова ветеранської ради с. Вище Солоне Н.Й. Кириченко, яка зізналася, що людям поважного віку нелегко доводиться зараз, але вони дуже вдячні за турботу і увагу, бо це є найголовнішим у їхньому житті.

povaga2З вуст присутніх  лунали слова щирої вдячності організаторам заходу: директору Терцентру Зої Костюченко та його працівникам, Вищесолоненському сільському голові Лідії Кириченко. Щире спасибі говорили соціальним робітникам Любові Клименко, яка зварила для всіх присутніх смачну польову кашу, Галині та Ользі Шевченко за чудові пироги, млинці, вареники.

Звичайно, такого чудового дійства не відбулося б без спонсорської допомоги. Її надали приватний підприємець Дмитро Кравчук, керівники фермерських господарств Микола та Сергій Кириченки, приватні підприємці Наталія Федосєєва, Людмила Лучинська, Зінаїда Шапошнікова, за що їм велика подяка.

Тож нехай добра традиція шанування людей похилого віку продовжується і надалі.

Тетяна КОЛЕСНІК.