Авторское, Официально

У райдержадміністрації

Відбулося спільне засідання колегії Борівської районної державної адміністрації та зборів адміністративно-господарського активу району, яке провів голова РДА Віталій Кіян. Розглянуто питання «Про підготовку та збирання ранніх зернових і зернобобових культур в господарствах Борівського району у 2014 році»; «Про роботу виконавчого комітету Підвисочанської сільської ради по здійсненню делегованих повноважень органів виконавчої влади»; «Про формування мережі дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Борівського району на 2014 – 2015 навчальний рік».

Жнива-2014

Заслухавши інформацію заступника голови райдержадміністрації Сергія Шутька, виступи генерального директора агрофірми «Новий шлях» Олексія Гомона, заступника начальника управління агропромислового розвитку Світлани Талавирі, колегія РДА прийняла рішення, спрямоване на вирішення назрілих проблем, пов`язаних з підготовкою та проведенням збиральної кампанії. З цією метою буде створено штаб та розроблено районний план збирання.

Планується проведення наради з керівниками сільськогосподарських підприємств та іншими зацікавленими особами, щодо готовності проведення жнив у найоптимальніші строки, належної підготовки критих токів, складських приміщень, наявності необхідного запасу пального для сушіння зерна з підвищеною вологістю, реалізації урожаю за вигідними цінами, забезпечення дотримання законодавства щодо охорони праці та пожежної безпеки.

Є резерви і можливості

«Про роботу виконавчого комітету Підвисочанської сільської ради по здійсненню делегованих повноважень органів виконавчої влади» звітував на колегії Підвисочанський сільський голова Анатолій Чорний. Заслухавши та обговоривши його виступ, колегія відзначила, що виконавчим комітетом сільської ради проводиться певна робота щодо виконання повноважень у сфері соціально-економічного і культурного розвитку, в галузях бюджету, фінансів і цін, житлово-комунального господарства, торгівельного обслуговування, транспорту, зв’язку, оборонної роботи, у сфері охорони здоров’я, освіти, соціального захисту населення, регулюванні земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища тощо.

Разом з тим, як відзначали виступаючі та голова РДА Віталій Кіян, результати перевірок свідчать про те, що стан виконання делегованих повноважень ще не в повній мірі відповідає вимогам законодавства та тим завданням, які держава поставила перед виконавчими органами місцевого самоврядування.

Аналіз показує, що не в повному обсязі виконуються окремі повноваження та використовуються всі наявні можливості та резерви для поліпшення цієї роботи.

Слід звернути увагу, зокрема голови виконавчого комітету, що недоліки та порушення, що мають місце при виконанні делегованих повноважень, не потребують великих матеріальних витрат.

Враховуючи вищезазначене, колегія Борівської ра-йонної державної адміністрації та збори адміністративно-господарського активу прийняли рішення, спрямоване на поліпшення роботи та усунення наявних недоліків.

Освіта

«Про формування мережі дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Борівського району на 2014 – 2015 навчальний рік» доповіла на колегії Ірина Какуля.

Заслухавши та обговоривши її інформацію, колегія прийняла рішення, яким зокрема, передбачено: вивчити ситуацію щодо подальшого функціонування малокомплектних навчальних закладів у сільській місцевості з урахуванням прогнозованих демографічних змін; забезпечити збільшення відсотка охоплення дошкільною освітою дітей віком від 3-х до 6 років; затвердити остаточну мережу на 2014-2015 навчальний рік до 13.09.2014 року; впроваджувати різні форми охоплення дітей дошкільною, загальноосвітньою та позашкільною освітою; продовжувати проводити роз’яснювальну роботу серед батьків, громадськості щодо необхідності здобуття дітьми дошкільної та позашкільної освіти, можливості отримання її в різноманітних організаційних формах. Довести охоплення дітей позашкільною освітою до 100%; створити необхідні санітарно-гігієнічні умови для проведення навчально-виховного процесу у 2014-2015 навчальному році.

Підготувала Любов Мухіна.