Авторское, Общество

Літнє оздоровлення дітей

Літнє оздоровлення дітейПершотравнева ЗОШ

Непомітно пролетів ще один навчальний рік. Але у Першотравневій ЗОШ тиша не запанувала. Господарями стали хлопчики та дівчатка, які виявили бажання оздоровитися в таборі з денним перебуванням «Сонечко».

За час табірної зміни діти потоваришували, краще пізнали один одного, навчилися працювати у колективі, дізналися багато цікавого, розкрили свої таланти та вподобання, усвідомили важливість здорового способу життя, піклування про здоров’я змалечку.

Як не намагалася погода ставати на перешкоді, але у «Сонечку» відпочинку, веселощам, сміху, конкурсам не було меж. Та незабутньою стала екскурсія до СФГ «Слобода», де нас гостинно зустріли керівник Богдан Головченко та завідуючий мехмайстернями Володимир Тараканов, який і став для нас екскурсоводом.

Діти мали можливість познайомитися з останніми новинками сільськогосподарської техніки. Особливо зацікавили машини фірми John Deere. Сподобався трактор, обладнаний найсучаснішою навігаційною системою. А як горіли оченята, коли кожен зміг посидіти за кермом цієї машини! Ще зацікавила жатка, яка одночасно може виконувати 2 операції, захоплюючи при цьому 15 рядків соняшника. До речі, така жатка єдина в Україні. Ми навіть змогли, не виходячи з кабінету, поспостерігати за допомогою системи GPS - навігації, де в цей час знаходилися трактори, який технічний стан техніки, який обсяг роботи вони виконали. Школярі зрозуміли, що без твердих знань таку техніку опанувати неможливо.

Приємно вразила чистота на території, злагодженість роботи всіх працівників, які привітно спілкувалися з нами, відповідаючи на численні запитання допитливої дітвори. Відразу видно, що колектив дружний, злагоджений, яким керує справжній професіонал своєї справи.

Потім гостинні господарі пригостили усіх смачними солодощами. Дорогою додому діти захоплено обговорювали побачене, ділилися враженнями. І ще не один день із вдячнісю згадували приємних господарів, які, можливо, допомогли багатьом визначитися із майбутньою професією.

Людмила Виноградська, керівник табору.

БДЮТ

Знову літо - найулюбленіша пора дітвори. Адже можна досхочу відпочивати, розважатися, займатися улюбленими справами. А ще можна разом з друзями подорожувати, щоб отримати нову інформацію, розширити свій кругозір, пізнавати навколишній світ.

Так, вихованці Борівського БДЮТ, учні Борівської ЗОШ №1, Борівської ЗОШ №2, Гороховатської ЗОШ вже побували в м. Куп’янську на фабриці ялинкових прикрас та краєзнавчому музеї. Відвідали аеродром «Коротич» в Харківському районі, національний меморіальний комплекс «Висота маршала І.С.Конєва», що в сел. Солоницівка Дергачівського району, екопарк Фельдмана.

На фабриці ялинкових прикрас діти поринули у казкову атмосферу. Повсюди атрибути новорічного свята. Ми дізналися про таємниці виготовлення ялинкових іграшок. Відвідали склодувний цех, де із скляної трубочки після нагрівання і вправних дій склодува народжується маленьке диво. В цеху сріблення майстри показали як за допомогою спеціального розчину прозорі іграшки стають дзеркальними. Потім був цех фарбування та сушки. В художньому цеху талановиті художниці демонстрували особливості техніки розпису. Всі учасники екскурсії отримали в подарунок яскраві іграшки.

У краєзнавчому музеї, що нараховує більше восьми тисяч експонатів, діти познайомилися з історією Куп’янщини від давніх часів і до наших днів, переглянули персональні виставки місцевих художників і майстрів.

Аеродром «Коротич» - спортивний аеродром, призначений для виконання польотів, випробування авіамоделей, виконання стрибків з парашуту, проведення змагань. На території розташовано музей під відкритим небом, де встановлені легендарні радянські літаки МІГи, винищувачі-бомбардувальники, гвинтокрили, сучасна авіатехніка. Діти мали можливість побути на місці управління гвинтокрилом та літаком.

Висота маршала І.С.Конєва – важлива сторінка і в історії визволення Харкова. Тут створено музей, в якому діти познайомилися з експонатами, що свідчать про початок Великої Вітчизняної війни, окупацію міста, післявоєнний розвиток Харкова, побачили імітований командний пункт І.Конєва, побували біля обеліску, декоративної стели, стіни з пам’ятними дошками, подивилися виставку бойової техніки.

Екопарк Фельдмана – місце куди хочеться повертатися знову і знову. Чудова природа, привітний персонал, різноманітні розваги спонукають тільки до хорошого настрою. Діти могли зайти у вольєри та поспілкуватися з тваринами, добре роздивитися птахів з маленькими пташенятами, черепах, що вільно прогулювалися на зелених галявинах парку, поласувати поп-корном, солодкою ватою, якими пригощають дітлахів безкоштовно.

Все побачене під час екскурсій залишило у дітей яскраві емоції, відчуття радості та позитиву.

Ніна Карпенко, культорганізатор Борівського БДЮТ.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100