Образование

Змістовний відпочинок у Підлиманській школі 2013

Змістовний відпочинок у  Підлиманській школі

pidlОрганізація літнього відпочинку дітей є складовою частиною безперервного та послідовного процесу виховання. Дитячі заклади оздоровлення і відпочинку створюють умови для педагогічно обгрунтованого, змістовного та цікавого дозвілля дітей, дають можливість їм творчо розвиватися, духовно та інтелектуально збагачуватися, розширювати світогляд.

З метою реалізації Державної програми відпочинку та оздоровлення дітей у літній період при Підлиманській ЗОШ І – ІІІ ступенів влітку працював  дитячий  табір відпочинку з денним перебуванням «Чайка» .

Для багатьох батьків із різних причин такий спосіб оздоровлення дитини є єдино можливим. Далеко не кожна сім’я може відправити свою дитину на море або в дитячий санаторій. Навіть путівка в заміський табір вимагає значних матеріальних витрат. Оздоровлення ж у пришкільному таборі, особливо завдяки підтримці районної влади, стає доступним кожній сім’ї, а для малозабезпечених і багатодітних сімей, дітей-сиріт - узагалі безкоштовним.

За час роботи табору було оздоровлено 77 учнів. Усі діти були охоплені гарячим харчуванням.

 Наша школа знаходиться на території СФГ “Моноліт”, і голова господарства Супрун С. Г. є постійним нашим спонсором, який надав допомогу в організації гарячого харчування дітей пільгового контингенту.

За період роботи табору було оздоровлено 46 учнів пільгових категорій: 6 учнів — діти з малозабезпечених сімей, 15 - з багатодітних сімей, 8 обдарованих учнів. 

Щодня у таборі проводилась ранкова зарядка, традиційними стали екскурсії  стежками рідного краю (походи до Червонооскільського водосховища, знайомство з флорою та фауною своєї місцевості).

 Вихователями було організовано проведення необхідної роботи щодо попередження дитячого травматизму,  дотримання дітьми правил поведінки на воді, з легкозаймистими та вибухонебезпечними предметами і речовинами, правил безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки.

Виховна робота в таборі поєднувала відпочинок, працю, спорт та пізнавальну, етичну,  екологічну, оздоровчу діяльність.

Найцікавішими заходами були: «Веселий олівець», «Пошуки солодкого скарбу», спортивні змагання. Дуже цікаво було організовано і проведено свято до Міжнародного дня захисту дітей. Вихованці табору та  вихователі дуже вдячні  працівникам  сільського БК за підготовлену виставу, Супруну С. Г. за морозиво та шоколадки, приватним підприємцям Шевченку В.М. та Любому І. П.,  подарували дітям волейбольні мячі.

З метою військово-патріотичного  та ідеологічного виховання  була проведена екскурсія до військової частини. Дітям було цікаво під час екскурсії до пожежної частини. Надовго залишиться у пам’яті дітей поїздка  до міста Харків, де вони відвідали зоопарк, побували          в «МакДональдcі».

 Взагалі життя у таборі дітям запам’ятається надовго, бо кожен день життя у ньому допомагав дітям зрозуміти, що потрібно бути не лише спритними й сміливими, а й дружніми, чесними, справедливими, добрими, творчими.

Любов Колеснік.

Керівник табору відпочинку.