Образование

«Велика перерва» в «Орлятку»

«Велика перерва»  в «Орлятку»

velpererva До заміського закладу оздоровлення та відпочинку «Орлятко» Борівського району завітала «Велика перерва» - фахівці служби зайнятості          провели  профорієнтаційний захід, спрямований на сприяння школярам у виваженому виборі професії. В оздоровчому закладі перебувають на відпочинку діти з малозабезпечених, багатодітних родин, діти-сироти та напівсироти. Це і враховували фахівці, проводячи захід. Адже цим дітям набагато складніше зробити правильний вибір майбутнього фаху, який би приніс моральне та матеріальне задоволення.

      Урізноманітнити уявлення про світ професій дітям    допомогли     проф-орієнтаційні інтерактивні ігри «Знавець професій», «Асоціація», «Пантоміма», «Моделюємо життя», «Кращий мотив». Цікава дискусія відбулася під час вправи «Робітники-службовці»: школярі разом з фахівцями служби зайнятості визначили переваги робітничих професій, дізнались про особливості роботи працівників різних професій. Ігри дали змогу дітям не тільки проявити свою обізнаність, спостережливість, а й отримати нові знання про профе-сійний світ.

      Молодші школярі відвідали профорієнтаційний урок «Я і моя майбутня професія» та цікавий тренінг–семінар «Шлях, який обираєш ти». Профконсультант наголосила, що, обираючи професію, необ-хідно враховувати не тільки бажання, а й власні здібності та попит на фахівців на ринку праці. Діти розповіли про професії батьків, про професії, які планують опанувати в майбутньому, а спеціалісти відповіли на всі питання щодо тієї чи іншої професії.

Школярі старших класів ознайомились з презентацією професійно-технічних та вищих навчальних закладів Харківського області, пройшли тестування на виявлення рівня розвитку вольових якостей, отримали індивідуальні консультації щодо визначення здібностей та схильність до різних видів професійної діяльності. Лекцію про здоровий спосіб життя для молоді провели фахівці служби у справах дітей. Зокрема, йшлося про проблеми, з якими стикається людина, яка має шкідливі звички, - тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, наркотиків. Школярі усвідомили, що здоров’я людини - це запорука майбутнього життєвого та професійного успіху. Вихованці табору ознайомились зі своїми правами у трудових відносинах, зі встановленими законодавством пільгами для неповнолітніх осіб в питаннях охорони праці, робочого часу, відпусток та інших умов праці.

     Фахівцями районного центру  зайнятості заплановано проведення на кожній зміні профорієнтаційного заходу  «Велика  перерва». Головна мета зустрічей з дітьми у неформальній обстановці на відпочинку, говорять вони, - допомогти молоді уникнути помилок і розчарувань у виборі професії, інформувати молодь про актуальні професії на сучасному ринку праці.

Тетяна КОЛЕСНІК.