Образование

Моя Батьківщина: цікаве-поруч 2013

Моя  Батьківщина: цікаве-поруч

izumУчні нашої школи люблять подорожувати: побували у Харкові, Донецьку, Полтаві та інших містах України, а цими днями відкрили для себе невідомі місця нашої  Батьківщини - Ізюмщини.      В Україні є багато міст і містечок, які мають цікаву історію і до наших часів зберегли свою самобутність. Але Ізюм - це перлина Слобожанщини.

Організувала цю цікаву і змістовну екскурсію культорганізатор районного БДЮТ  Карпенко   Н.М., а керівником групи учнів нашої школи була учитель географії Левчишена Л.М..         Розпочалося  наше знайомство з містом з легендарної гори Крем’янець-своєрідної візитної картки  Ізюма. Це найвища точка Харківської області (218 м. над рівнем моря). З гори перед нашими очима постав чудовий краєвид:   мальовничі околиці Ізюма, річка Сіверський Дінець, ліісові масиви та житлові будинки.

На горі зібрана унікальна колекція кам’яних баб-скульптур скіфо-половецького періоду Х-ХІІІ ст. З цікавої розповіді екскурсовода  ми дізналися, що цим    скульптурам понад тисячу років, вони є свідками подій сивої давнини.

Потім перед нами відкрилася панорама величного Меморіалу, спорудженого на  горі Крем’янець.  Були вражені виглядом грандіозних стел цього меморіального комплексу. Алея Пам’яті привела нас до військової техніки періоду Великої Вітчизняної війни.Тут можна було не тільки доторкнутися до експонатів, а й посидіти у танку, чим із захватом скористалися наші хлопці.

 Далі наша подорож продовжилася до архітектукторної перлини міста-Свято-Преображенського собору,збудованого понад 200 років тому.Там молився цар Петро І у 1709 році перед Полтавською битвою.

Побували ми у Вознесенському кафедральному соборі, де зберігається  Піщанська Чудотворна ікона  Божої Матері. Вклонитися їй їдуть паломники з усіх куточків світу.

А біля чудодійного джерела  Кириченкової криниці ми напилися цілющої джерельної води. Ще сюди приїздять тисячі людей для того, щоб омитися цією водою в капличці-купальні.

     В Ізюмському крає-знавчому музеї нас гостинно зустріли його працівники.У трьох залах цікаво було подивитися археологічну колекцію знарядь праці первісної людини, нумізматичну колекцію, предмети козацької доби та інші експонати.

Завершилася наша подорож музеєм оптики, де ми відкрили для себе ще одну сторінку історії рідного краю.

  Оптику називають королевою техніки,бо немає жодної галузі науки, техніки, економіки, де б вона не використовувалася. Ми були сповнені почуттям гордості, дізнавшись, що першими у країні  зварили оптичне скло ізюмчани у 1923 році, і 70 % всієї оптики для окулярів було виготовлено  на Ізюмському оптико-механічному заводі.

Втомлені, але задоволені чудовою поїздкою і переповнені приємними враженнями, поверталися ми додому...

С. Коваленко,

С. Хатнянський.

Учні  8 класу Шийківської ЗОШ І-ІІІ ст.