Общество

«Гаряча лінія» — можливість швидко вирішити наболілі питання 2013

«Гаряча лінія» - можливість швидко вирішити наболілі питання

Люди похилого віку, мешканці віддалених сіл району часто залишаються зі своїми проблемами наодинці: у райцентр їхати далеко, не вистачає часу або й здоров’я. Щоб володіти ситуацією в селах району, знати питання, що хвилюють громадян, з метою надання їм вичерпних відповідей, а часто й необхідної допомоги, райдержадміністрацією  спільно з редакцією районної газети «Трудова слава» проводиться «гаряча лінія», на яку        запрошуються керівники організацій, установ, підприємств. Такий вид зв’язку - це не тільки можливість дізнатися найактуальніші проблеми жителів району, а й швидко на них відреагувати.

 На минулому тижні у «гарячій лінії» взяв участь голова Борівської районної державної адміністрації Микола Кравцов. Перший чоловік, який зателефонував, Макєєв О.О., житель смт. Борова, висловив Миколі Олексійовичу подяку за плідну працю, особливо - за благоустрій у смт. Борова.

 Житель с. Піски-Радьківські завітав до голови РДА на прийом. Чоловік - активіст села, наразі він з такими ж активними громадянами намагається вирішити питання газифікації другої частини Пісок - Радьківських і стурбований можливим подорожчанням цих робіт. З проханням роз’яснити, чому в березні за підведення газу до будинку платили 4 тис. грн., а зараз необхідно заплатити 6 тис грн., чому люди платять за виконані роботи не в банк, а працівникам, яку допомогу надає кооператив, створений для вирішення питань по газифікації, звернулася на «гарячу лінію» жителька с. Пісок-Радьківських. Відповіді  на ці питання дав начальник Борівської дільниці газопостачання Куп’янської філії ПАТ «Харківгаз» Віталій Старіков:

- З  1 липня набирають чинності зміни до деяких Законів України і постанов НКРЕ щодо плати за приєднання до  газових мереж. Більш детальну інформацію про вартість таких робіт можна отримати  в Борівській дільниці газопостачання Куп’янської філії ПАТ «Харківгаз». Що стосується роботи кооперативу, для чого він потрібен і чи потрібен взагалі, мають вирішувати його члени, ті, хто його створював. Щодо подорожчання робіт по введенню газу до будинку, хочу відзначити, що раніше дані роботи виконували працівники нашої дільниці, так як люди хочуть, щоб газ з’явився в їхніх оселях якнайшвидше, замовили бригаду працівників із Куп’янська. У вартість їхніх робіт входять і витрати за проїзд, можливо, тому ціна зараз вища. Стосовно оплати - якщо людина хоче отримати квитанцію і заплатити в банк, їй потрібно їхати в Куп’янськ, тому для зручності громадяни можуть заплатити працівникам. Ці кошти вони здають у касу і про це є всі відповідні документи. 

Колишній учитель фізкультури, житель Борової поцікавився, чи будуть у фізкультурно-оздоровчому комплексі проводитися заняття фізкультурою для школярів.

- Улітку фізкультурно-оздоровчий комплекс борівчани не відвідують: вони займаються на вуличних тренажерах, грають у рухливі спортивні ігри на майданчику зі штучним покриттям, але, коли почнеться навчальний рік, двері фізкультурно-оздоровчого комплексу будуть відчинені для всіх бажаючих, в тому числі й для школярів, заняття фізкультурою обов’язково будуть там проводитися, - відповів Микола Кравцов. 

 Найчастіше на «гарячу лінію» до голови райдержадміністрації телефонують з проханням про допомогу. Жителька смт. Борова, дитина війни, яка хворіє і не може самостійно пересуватися, звернулася на «гарячу лінію», щоб дізнатися, чи може вона отримати  матеріальну допомогу. Микола Олексійович доручив селищному голові Олександру Тертишному відвідати жінку, дізнатися, якої саме допомоги вона потребує. І, звичайно, якщо  є необхідність, людині обов’язково допоможуть. Ветеран Великої Вітчизняної війни, мешканка с. Шийківка просила допомогти їй у ремонті колодязя, з Маліївки телефонували з проханням відновити місток у селі. Ці питання голова РДА взяв під особистий контроль і запевнив, що вони будуть вирішені найближчим часом.

Більшість питань, з якими люди звертаються на «гарячу лінію», Миколі Олек-сійовичу, селищному, сільським головам  і керівникам організацій, установ, підприємств вдається вирішити швидко, тож прохання до всіх жителів району: якщо у вас є проблеми, які ви не в змозі самостійно розв’язати, телефонуйте на «гарячу лінію». 

Підготувала

Тетяна ГУНЬКО.