Официально

Думаємо про майбутнє 2013

Думаємо про майбутнє

Кожний працюючий мав би з більшою особистою відповідальністю поставитись до наслідків своєї роботи без оформлення  трудових відносин та отримання заробітної плати в конверті, тобто до перспективи пенсійного забезпечення  на схилі літ.

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», що набрав чинності  з 1 січня 2004 року, передбачає чітку систему пенсійного забезпечення за умови сплати страхових внесків до Пенсійного Фонду роботодавців та застрахованих осіб і розраховувати на гроші у конверті при обчисленні пенсії не доведеться.

Як відомо, розмір пенсії, обчислений за цим законом, залежить від страхового стажу та заробітку кожної особи, якою сплачені страхові внески до Пенсійного Фонду України.

Право на призначення пенсії за віком мають особи при наявності не менше 15 років страхового стажу.

Страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісячно сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період пропорційно до сплачених страхових внесків.

Отже, чим більший страховий стаж та заробіток мала особа протягом своєї трудової діяльності, тим на більший розмір пенсії вона може розраховувати.

8 липня 2010 року внесено зміни до  Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». У зв’язку з цим фізичні особи  - субєкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим законом. Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно, але не менше, ніж мінімального страхового внеску та не більше загального оподаткованого доходу, з якого сплачуються страхові внески.

Таким  чином, у підприємців з’явилася можливість підвищити розмір своєї майбутньої пенсії шляхом сплати внесків до Пенсійного фонду України в розмірах, встановлених особою самостійно.

Світлана ІВАЩЕНКО.

Заступник начальника управління   ПФУ в Борівському районі.