Безопасность

Звернення до жителів Борової та району про електробезпеку

Звернення до жителів Борової та району

Шановні жителі Борової та району!

Електроенергетика – це величезне і неоціненне досягнення людства,  вона несе   людям світло, тепло та затишок у домівки. З її допомогою випікають хліб, виплавляють сталь, рухають вантажні та пасажирські потяги, будують лайнери та будинки.

 Але  необережне ставлення та невиконання вимог нормативних документів, що визначають чіткі норми поведінки чи дій, які потрібно суворо виконувати при експлуатації об’єктів електроенергетики, знаходження поблизу них, як правило обертаються жахливими та непоправними наслідками.

Для створення нормальних умов експлуатації  об’єктів електроенергетики, забезпечення їх збереження та до-тримання вимог техніки безпеки встановлюються охоронні зони вздовж повітряних ліній електропередачі та навколо трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів:

-2 – метра – до 1 кВ, -10 метрів – до 20 кВ, -15 метрів – до 35 кВ, -20 метрів – до 110 кВ

-           по периметру трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв – на відстані 3 м від огорожі або споруди.

-           уздовж підземних кабельних ліній електропередачі по обидві сторони на відстані 1 метр.

Забороняється в охоронних зонах повітряних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошко-дження або нещасні випадки, а саме:

-           перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, відчиняти двері та люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підмикання до електричних мереж;

-           будувати житлові, громадські та дачні будинки;

-           влаштовувати будь-які звалища;

-           складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;

-           розпалювати вогнища;

-           розташовувати автозаправні станції або інші сховища паливо-мастильних матеріалів;

-           накидати на струмо-провідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередач, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розпо-дільчих пунктів і пристроїв, демонтувати їхні елементи;

-           саджати дерева та інші багаторічні насадження, припинати та випасати худобу,

-           влаштовувати спортивні майданчики для ігор, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

-           запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв.

Електромережі – це об’єкти підвищеної небезпеки, особливо під час стихійних явищ, коли зростає вірогідність їх пошко-дження.

Дотримуйтесь правил безпеки! Не підходьте до    будь-яких обірваних дротів ближче 8 м., не наближайтесь до струмо-провідних частин, не дозволяйте дітям проводити розваги ближче 20 м. до ПЛ, підстанцій та іншого електричного обладнання: це загрожує ураженням електричним струмом!

У випадку пошкодження електромереж негайно сповіщайте про це енергопідприємство, що знаходиться в смт Борова, вул.. Колгоспна, 38 А, за телефонами 6-13-04, 6-14-75, 6-10-85, здійснюйте заходи  по охороні небезпечного місця до прибуття бригади району електромереж.

Невиконання правил охорони електричних мереж і безпеки поводження з ними приводять до травм та більш трагічних наслідків.

Керівники підприємств та учбових установ! Громадяни!

Дотримуйтесь правил охорони електромереж, бережіть здоров’я і життя своє та свого ближнього! Навчайте дітей правилам безпеки поводження поблизу електрообладнання.

КЕРІВНИЦТВО БОРІВСЬКОГО РАЙОНУ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ.